Ethernet Denetleyicisi Sorunu Controller #11 - Atheros AR8131

tslugr

Kilopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Bilgi İşlem Uzmanı
Merhaba Arkadaşlar. Bilgisarımın biosunu güncellemiştim. Ethernet Controller sürücüsünü bilgisayarı her yeniden başlatdığımda yüklemeye başladı eski biosu internet üzerinden bularak geri dönüş sağladım. Temiz format atıp sürücüleri tekrar yükledim. Sorun hala devam ediyor driverı güncelledim hiçbir şekilde problemde bir düzelme olmadı. İlginc olan ise aşağıda resimde görüldüğü üzere her yeniden başlatmamda #10,#11 gibi sayıda artış meydana geliyor.

1.png
2.png

Resimdeki Başarısız hatası dikkatinizi cekmesin, Bazen başarılı bazen ise başarısız olarak yükleme sonuclanabiliyor. Sürücüde bir problem yok fakat her yeniden başlatmamda çıkması ve ne yaparsam yapıyım bir sonuca ulaşamamam. Konunun üzerine gitmeme neden oldu internet üzerinde bu konuyla ilgili hicbir sonuc ise yok. Bende sizlerle paylaşmak istedim cözüm hakkında görüşlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ediyorum. Fakat windows 8.1 kurduğumda sistem çift ekran kartlı olduğundan AMD ekran kartında parlaklık ayarları yapılamıyor. İntel'e gectiğimde ise internet üzerinden açtığım videolarda yeşil cizgiler çıkarak videonun görülmemesine sebeb oluyor. Windows 7'ye dönmemin sebebi bu sorunlardı. Bu seferde böyle bir sorunla karşılaştım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Parlaklık ayarı yapılamıyor derken ? Oyunlarda vs AMD kartı kullanmada sorun mu çıkartıyor/sürücü yüklenmiyor mu ?

Parlaklık ayarı yapılamıyor derken ? Oyunlarda vs AMD kartı kullanmada sorun mu çıkartıyor/sürücü yüklenmiyor mu ?

Sürücüyü sorunsuz yükledim en son sürümünü fakat normel masaüstündeyken parlaklığı düşüremiyorum yada yükseltemiyorum intele gectiğim zaman ayarlarda değişiklik yapabiliyorum .

Arkadaşlar dediğiniz üzere windows 8.1 geri döndüm Ekran kartı haric diğer tüm driverların güncel sürümlerini net üzerinden bularak kurulumlarını gerçekleştirdim bios vs güncelledim. Ekran kartını Casperın kendi driverı olan sürücüyü uyumluluk modundan windows 7 yaparak yükledim sonuc gpu tuşu çalışıyor parlaklık ayarları yapılabiliyor intele geciş yaptığımda videolarda yeşil vb bozukluklar çıkmıyor tek merak etdiğim uyumluluk modunda yüklemem ilerde bir problem çıkarırmı sürücüyü tam performansıyla kullanabilirmiyim ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı