"Ethernet geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil" hatası

smiLonly

Kilopat
Makaleler
4
Ethernet kablomu bugün bilgisayarıma takarken internete bağlanamadım, hata onarımı yaptıktan sonra "Ethernet geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil hatası" aldım. Yıllar önce buna benzer bir sorun yaşamıştım. Şimdi tekrar yaşıyorum ve karın ağrıtan bir sorun.
Ethernet geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil hatasının, kablomun zarar almış olmasından kaynaklanma ihtimali var mı? (Çünkü kabloyu çok az oynattığımda internet gidiyordu)
Arkadaşlar yardımcı olabilecek yok mu? Geldimi gitmeyen bir sorun hala çözüm bulamadım...

Son düzenleme:
MSI buyurun tüm sürücüler mevcut. Ekstra olarak başka yerden indirmenize gerek yok kendi sitesi güncel sürücüleri paylaşmaktadır zaten. Hem güvenlik açısından orijinal sitesini kullanmak mantıklı. Bilgisayar modelinizi ve işletim sisteminizi kontrol edin ben imzanızdan bakarak buldum. Windows 10 64X kullandığınızı varsayıyorum. Sürücüler bölümünden LAN sürücü mevcut. Güncel versiyonu 9.0.0.31 olarak gösteriyor. Aygıt yöneticisinden bakar mısınız şu anda hangi versiyonu kullanıyorsunuz.
Benim sürüm daha yeni sanırım. Sitesinde en son 2015'de çıktığı için genel olarak driverleri güncellemeyi bıraktılar sandım.
ss.png

Benim sürüm daha yeni sanırım. Sitesinde en son 2015'de çıktığı için genel olarak driverleri güncellemeyi bıraktılar sandım.
Eki Görüntüle 1080544

Evet sürücünüz daha güncel görünüyor lakin güncel olması düzgün çalıştığı anlamına gelmez. Bence sürücünüzü kaldırıp sitesinde olan sürücüyü kurunuz. Belki de o sürücü düzgün çalışıyordur. Son çare bunu deneyiniz. Ciddi bir yazılımsal sorun olduğu kanaatindeyim. Formatla düzelebilecek cinsten. Eğer formatla da olmuyorsa en acı ve en düşük ihtimal Ethernet portunuzun arızalı olmasıdır. Şayet aklıma gelebilecek her şeyi yazdım.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı