"Ethernet geçerli IP yapılandırmasına sahip değil" hatası

Apolat8

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta da yazdığı üzere sorun giderme sihirbazından bu hatayı ve beraberinde varsayılan ağ geçidi kullanılamıyor hatasını ve de erişim noktanız, yönlendiriciniz veya kablolu modeminiz ile internet arasındaki bağlantı kesildi hatasını almaktayım. İnternette çok arattım elle IP girme falan ya da CMD'den girilen birkç kod varmış onları da girdim ama asla kalıcı bir çözüm elde edemedim 1 saat sonra falan tekrar gidiyor. Servis sağlayıcımla görüştüğümde modem arayüzünde bir anormallik olmadığını söylediler bilgisayarı aldığımdan beri bu hatayla uğraşıyorum Ethernet kablosunu falan da değiştirdim ama nafile. Wi-Fi'da sıkıntı yok sadece Ethernet üzerinden sıkıntı yaşamaktayım. Anakartım Gigabyte B450M S2H, modemim Huawei HG552e yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Ben zaten en başta modemden şüphelendiğimden DHCP sunucusu üzerinden IP sabitlemenizi önermiştim. Yani modeminizin IP veremediğini düşünüyordum. Elinizde eski bir modem varsa deneme yapabilirsiniz, ama bence modemde bir sorun var. Modemin root hesabına erişebilirseniz IP ayırmayı tekrar deneyebilirsiniz. Eğer root hesabına erişemezsseniz başka bir modemle denemenizi öneririm.
Kolay gelsin.
Tamamdır hocam tekrardan teşekkür ederim ilgi ve alakanız için

Yeni konular

Geri
Yukarı