Ethernet girişi bozulduğunda ne yapılmalı?

Moliba

Zeptopat
Daha fazla  
Bu sabah hiçbir şey yokken bir anda internetim kesildi ve kasaya baktığımda Ethernet girişinde bir ışık yanmadığını fark ettim.
Sizce neden olmuş olabilir? Herhangi bir USB to Ethernet (dönüştürücü) alsam sorunuma çare olur mu?
Cevaplarınızı bekliyorum dostlar. Teşekkürler.

Bu sabah hiçbir şey yokken bir anda internetim kesildi ve kasaya baktığımda Ethernet girişinde bir ışık yanmadığını fark ettim.
Sizce neden olmuş olabilir? Herhangi bir USB to Ethernet (dönüştürücü) alsam sorunuma çare olur mu?
Cevaplarınızı bekliyorum dostlar. Teşekkürler.
Belki sürücü problemlidir neden hemen arıza düşündünüz?

Son düzenleme:
Belki sürücü proble midir neden hemen arıza düşündünüz?

Sürücü problemi olduğunu sanmıyorum çünkü LAN1 veya öteki ışıklar güç aktarımı olunca yanıyor diye biliyorum sürücü sıkıntısı olsa ışık yine de yanar fakat internet gelmezdi.

İlk olarak başka bir ethernet kablosuyla denemeni tavsiye ederim. Komşularından falan ödünç isteyip test edebilirsin. Eğer başka ethernet kablosuyla aynı sorun devam ediyorsa o zaman soketin veya ethernet entegren arızalanmış olabilir. Bu durumda alternatif çözüm olarak USB to Ethernet, PCI Ethernet Card, PCI Express Ethernet Card gibi seçeneklere yönelebilirsin sorununa çare olur.

hocam sürücüyü kaldırıp tekrar kurdum düzelmedi. hatta az önce windows'u bile yeniden kurdum hala aynı.
Ethernet portu falan kolay bozulan şeyler değildir hocam. Farklı kablo ve farklı modem denedikten sonra donanımda arıza olduğunu düşünebiliriz. Aygıt yöneticisinde ethernet cihazı görünüyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı