Ethernet, hızı sabitler mi?

İnternet bağlantısını senden başka kullanan varsa anlık kullanıma göre yine değişir. Modem olarak ve kablosuz bağlantı için ne kullanıyorsun bunlar da önemli ama kabloyu taktım 20'yi kaptım olayı olmayabilir yani direkt.

İnternet bağlantısını senden başka kullanan varsa anlık kullanıma göre yine değişir. Modem olarak ve kablosuz bağlantı için ne kullanıyorsun bunlar da önemli ama kabloyu taktım 20'yi kaptım olayı olmayabilir yani direkt.

Wi-Fi ve Ethernet kullanımları çakışmadığı için bir şeyi engellemez. 2 kişi canlı derse girerken ki test ile boştaki test arasında pek fark yok bende.

Kablo ve modem sağlıklı ise 19 4 gibi alabilirsiniz. Wi-Fi'den kat kat daha stabil çalışır.

Wifi'dan 12 MB/s hızla download yaptığımı biliyorum. Modem, router veya kablosuz bağlantı için ne kullanıldığı vs hepsi etkiliyor.
Wi-Fi ve Ethernet kullanımları çakışmadığı için bir şeyi engellemez. 2 kişi canlı derse girerken ki test ile boştaki test arasında pek fark yok bende.

Aynı evde birden fazla kişi aynı bağlantıyı kullanıyorsa nasıl etkilemesin? Wifi yada ethernet farketmeksizin toplam bağlantın neyse alabileceğin maksimum hız odur. Aynı anda bağlantıyı birden fazla kişi kullanıyorsa düşecektir doğal olarak. Canlı ders ne kadar bandwith yiyor bilemiyorum ama git içerideki o bilgisayarlardan birisinden bir download başlat sonra gel kendi bilgisayarından yap testi bir de. Etki etmemesi için yapılabilen ayarlar var modem yada router destekliyorsa.

Geri
Yukarı