Ethernet ile düşük hız

Seyfullah Acar

Decapat
Daha fazla  
Resimlerdeki durumun nedeni nedir acaba? Wi-Fi ile 300mb/sn veri aktarımı alırken Ethernet'te bu durum 100mb/sn yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• ethernet hızı 2.png
    ethernet hızı 2.png
    371,6 KB · Görüntüleme: 71
  • ethernet hızı 3.png
    ethernet hızı 3.png
    343,2 KB · Görüntüleme: 75
  • ethernet hızı.png
    ethernet hızı.png
    181 KB · Görüntüleme: 62
Son düzenleyen: Moderatör:
Hız & İkili otomatik modda ise 100 Mb/sn üzerine çıkması gerekir. Tavsiyem farklı ve mümkünse kaliteli bir kablo ile deneyin(Cat 6). Farklı sürücüleri kurmayı da deneyebilirsiniz. Ayrıca sayfayı ziyaret edebilirsiniz;

Hız & ikili otomatik modda ise 100 Mb/sn üzerine çıkması gerekir. Tavsiyem farklı ve mümkünse kaliteli bir kablo ile deneyin(CAT 6). Farklı sürücüleri kurmayı da deneyebilirsiniz. Ayrıca sayfayı ziyaret edebilirsiniz;

Ya zaten 1.0 Gbps destekleyen bir modemim yok 300Mbps ama Wi-Fi'de bu hızı alırken neden Ethernet'te alamıyorum? Onu merak ediyorum acaba Ethernet'te 10, 100, 1000 diye gittiği için mi?

Muhtemelen CAT5 kablo kullanıyorsunuz. O kablo 100 Mbps üstü desteklemez. CAT6 kullanın. Ayrıca modeminizin ethernet çıkışı 100 Mbps ise yine daha üst hız alamazsınız.

Muhtemelen CAT5 kablo kullanıyorsunuz. O kablo 100 Mbps üstü desteklemez. CAT6 kullanın. Ayrıca modeminizin Ethernet çıkışı 100 Mbps ise yine daha üst hız alamazsınız.

CAT6 kablo kullanıyorum ama dediğiniz gibi modemin Ethernet çıkışı 100Mbps olabilir ama 300Mbps Wi-Fi veren neden Ethernet vermesin biraz kafamı kurcaladı.
Modemin çıkışları ne kadar? Mesela benim modemin 1 tane portu 1 Gbps diğerleri 100 Mbps.

Bu çok mantıklı geldi çıkışların değerlerini bilmiyorum hepsini tek tek deneyeceğim teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı