Ethernet ile düşük indirme hızı problemi

Sorunu tam olarak çözmeyi başardınız mı? Şu an aynı sorun ile karşı karşıyayım.
ben bilgisayarımı yeni odaya taşımıştım yeni ethernet kablosu çektim ve eski odada yaşadığım sorunların farkına vardım.
1. zaman zaman internetin hızı düşüşe geçiyordu ve bu düşüş kalıcı oluyordu mesela pc yi açtım ilk 30dk internet hızlı tam potansiyelinde 31. dakikada hızında 6 kat düşüş oluyordu
2. bu üstteki sorunuda ethernet kablosunu modemin arkasından defalarca tak çıkar yaparak çözüyordum düzeliyordu 1 2 saat sonra tekrar başlıyordu tekrar tekrar derken yeni odamda bu sorunun hiç olmadığını gördüm.
şu an ethernet kablomu değişeceğim.

Teşekkürler

Hocam selam tekrardan, kurcalayarak çözüme yaklaşmış hissediyorum, öncelikle Eki Görüntüle 413393

İnterneti gezerken yaptığım araştırmalarla böyle bir kısım buldum bu kısımda bu ayarları yaptım ve internet hızım 50 Mbps'ye çıktı ve beni gerçekten mutlu etti :) fakat tam verim almak için sanırım Full duplexi kullanmam gerekiyor fakat Full duplexi kullandığımda Eki Görüntüle 413394 bu simge sürekli çarpı olup düzeliyor çarpı olup düzeliyor ve internete bağlanamıyorum. Bildiğiniz bir şey var mıdır?

Bu sekmeye nereden geldiniz?

Teşekkürler.

Hocam selam tekrardan, kurcalayarak çözüme yaklaşmış hissediyorum, öncelikle Eki Görüntüle 413393

İnterneti gezerken yaptığım araştırmalarla böyle bir kısım buldum bu kısımda bu ayarları yaptım ve internet hızım 50 Mbps'ye çıktı ve beni gerçekten mutlu etti :) fakat tam verim almak için sanırım Full duplexi kullanmam gerekiyor fakat Full duplexi kullandığımda Eki Görüntüle 413394 bu simge sürekli çarpı olup düzeliyor çarpı olup düzeliyor ve internete bağlanamıyorum. Bildiğiniz bir şey var mıdır?

Aynı sorunları CAT5 ile bende yaşıyorum. 10 Mbps üzerine hız çıkmıyor. Hızı nasıl artırdığınızı anlatabilir misiniz?

Geri
Yukarı