Çözüldü Ethernet ile düşük indirme hızı sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AetherGoel

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar. Yaklaşık 1 ay önce masaüstü PC topladım. Ethernet kablosunu 1 haftadır kullanıyorum. Kullanmaya başladığımdan beri düşük indirme hızı alıyorum ve doğal olarak oyunlarımda gecikmeler ve Online derslerimde kesilmeler oluyor vs vs. BIOS ve Ethernet güncellemelerim son sürüm. CAT6 kablo kullanıyorum, kablo yeni, sorunsuz ve modemden uzaklık 5 metre civarı. Laptopuma Ethernet kablosunu taktığımda istediğim internet hızlarını alıyorum. Birkaç çözüm yolu okuyup uygulamayı denedim fakat problemim hala devam ediyor. Eğer problem cihaz kaynaklıysa vakit kaybetmeden garantiye yollamak istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
Anakart modeli: Gigabyte B450M S2H v2.

Çözüm
Öncelikle pc yi ilk aldığımda wifi adaptörü kullanıyordum ama modemle aram biraz uzak olduğu için istediğim hıza ulaşamadım. Daha sonra kablo çektim ama durum daha vahim anlattığım gibi. BIOS update aldığımdan beri yapmamıştım, bugün yaptım. Yapmadan önce de aynıydı şimdiki haliyle. Şu an güncel hala aynı :)
Ekran görüntüsü 2021-01-02 171247.png

Selamlar arkadaşlar. Bu problemi yaşayanlar için çok şükür sonunda çözümü buldum. Bilgisayarı satın aldığım işletme kurulum yaparken cFosSpeed adlı uygulamayı yüklemiş. Kurcalarken bir de karldırmayı denedim ve bir önceki hız testine göre şimdiki hız testim aşağıda;
Ekran görüntüsü 2021-01-02 185306.png
Öncelikle pc yi ilk aldığımda wifi adaptörü kullanıyordum ama modemle aram biraz uzak olduğu için istediğim hıza ulaşamadım. Daha sonra kablo çektim ama durum daha vahim anlattığım gibi. BIOS update aldığımdan beri yapmamıştım, bugün yaptım. Yapmadan önce de aynıydı şimdiki haliyle. Şu an güncel hala aynı :)
Ekran görüntüsü 2021-01-02 171247.png

Selamlar arkadaşlar. Bu problemi yaşayanlar için çok şükür sonunda çözümü buldum. Bilgisayarı satın aldığım işletme kurulum yaparken cFosSpeed adlı uygulamayı yüklemiş. Kurcalarken bir de karldırmayı denedim ve bir önceki hız testine göre şimdiki hız testim aşağıda;
Ekran görüntüsü 2021-01-02 185306.png

Son düzenleme:
Çözüm
Öncelikle PC'yi ilk aldığımda Wi-Fi adaptörü kullanıyordum ama modemle aram biraz uzak olduğu için istediğim hıza ulaşamadım. Daha sonra kablo çektim ama durum daha vahim anlattığım gibi. BIOS Update aldığımdan beri yapmamıştım, bugün yaptım. Yapmadan önce de aynıydı şimdiki haliyle. Şu an güncel hala aynı :)Eki Görüntüle 813232
Selamlar arkadaşlar. Bu problemi yaşayanlar için çok şükür sonunda çözümü buldum. Bilgisayarı satın aldığım işletme kurulum yaparken cfosspeed adlı uygulamayı yüklemiş. Kurcalarken bir de karldırmayı denedim ve bir önceki hız testine göre şimdiki hız testim aşağıda;Eki Görüntüle 813373

Hocam uygulama nerede söyle bende sileyim aynı sorun bende de var :(

Seninki yine iyi video izleyebilirsin.

Daha bir aylık olan ürün hocam, yeni topladım daha PC'yi. Hani ayıplı ürüne giriyor yani bu bence ekstra Ethernet adaptörü almam saçma olur bence. Teşekkürler öneriniz için. Speedtest sonucum;Eki Görüntüle 813197

Complete ınternet repair de denedim hocam herhengi bir sonuç alamadım...

Dosya Ekleri

• 1610999053579.png
    1610999053579.png
    10,9 KB · Görüntüleme: 52
  • 1610999076513.png
    1610999076513.png
    10,9 KB · Görüntüleme: 53
Öncelikle PC'yi ilk aldığımda Wi-Fi adaptörü kullanıyordum ama modemle aram biraz uzak olduğu için istediğim hıza ulaşamadım. Daha sonra kablo çektim ama durum daha vahim anlattığım gibi. BIOS Update aldığımdan beri yapmamıştım, bugün yaptım. Yapmadan önce de aynıydı şimdiki haliyle. Şu an güncel hala aynı :)Eki Görüntüle 813232
Selamlar arkadaşlar. Bu problemi yaşayanlar için çok şükür sonunda çözümü buldum. Bilgisayarı satın aldığım işletme kurulum yaparken cfosspeed adlı uygulamayı yüklemiş. Kurcalarken bir de karldırmayı denedim ve bir önceki hız testine göre şimdiki hız testim aşağıda;Eki Görüntüle 813373

Kral, denemediğim şey kalmamıstı cok tesekkurler.

Yeni konular

Geri
Yukarı