Ethernet kablosu algılanmadı

xyztehlike

Hectopat
Daha fazla  
Ben üniversite için yurtta kalıyorum. Masaüstü bilgisayarımı kurdum, Ethernet kablosunu bilgisayara bağladım fakat bilgisayarım algılamadı. Bugüne kadar hep Wi-Fi kullanmıştım bu yüzden ilk defa bu sorunla karşılaştım. Acaba ethernet kartım mı yok yoksa driver mı kurulu değil? CMD'den "systeminfo" yazıp baktığımda ağ kartı kısmında sadece "yok" yazıyor. Driver olmadığı için mi görünmüyor yoksa ağ kartım mı yok? Ona göre satın alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Denetim masası > Ağ ve internet ayarları > Ağ ve Paylaşım merkezi > Bağdaştırıcı ayarlarına gir.
Orada ethernet yazanı aktifleştir. Yani sağ tıkla "etkinleştir" seç. Olmadı kabloyu farklı cihazda dene.

Ethernet kablosunu anakartta takacak yer bulduğunuza göre anakartta gömülü (Onboard = Tümleşik) ethernet kartı mevcut, istenirse PCI portlarından da başka ethernet kartı takılabilir. Driver'ı anakartın CD'si ile veya anakartın destek sitesinden yüklersiniz. Ethernet kartı ve yazılımı olması internete bağlanmak için yeterli değildir, ağ ayarlarından yeni ağ kurup işletim sisteminde ağ oluşturmalısınız, eğer sistemde yüklü olan mevcut bir ağınız hiç yoksa.

* PCI portuna takılı olan ayrı bir ethernet kartınız var ve bu aygıt yöneticisinde görünmüyorsa eğer, bu porttaki oturuşu veya teması iyi değildir, söküp yeniden yerine oturtun. Modemdeki LAN portu ve PC'deki ethernet portuna takılan ethernet kablosundaki geçme başlıklarda, bu soketlere oturma sırasında "çıt" sesi gelmezse bu plastik klipsi kırılmıştır, bu aradaki boşluğunu almak için araya biraz pamuğu tornavida ucuyla sıkıştırırsınız, eğer modem > ethernet portu arasındaki kablo iletişiminde buna benzer sıkıntı varsa. Kolay gelsin.

Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler. @FideLity dediğini yaptım fakat ethernet diye bir yazı yok bomboş bir sayfa çıkıyor karşıma. Kabloda sorun olmadığına eminim kontrol ettim.
@Yeni Teknik Sembol modeli öğrendim driver için Gigabyte'ın sitesine girdim ama revizyonunu bulamadım birde bahsettiğin driver anakart driver'ı değil mi? Yani ethernet ile ilgili bir driver değil?
Modeli: B75-D3V

Oranın boş gözükmesi demek sorun var demek. Ya anakart chipset driveri ile lan driverini yüklemedin/yanlış yükledin ya da BIOS 'dan ilgili ayarı kapattın. BIOS sıfırlayın, anakartınızı yazın.

Anakartim gigabyte B75-D3V internetten driver baktım rev1 rev1.1 ve rev2 var birini indirdim kurarken dosya konumu secmemi istiyor nereye kuracağımı bulamadım.
Biosu hiç ellemedim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı