Ethernet kablosu çoklama nasıl yapılır?

Bilmiyor olmamın neresi garip geldi hocam siz her konuda bilgili misiniz?
Aldığım şeyin 5 tane çıkışı var yapılacak tek bir şey var odada bulunan 3 kabloyuda ona takmak başka ne yapabilirim ki. Taktım ve çalışmadı, yok internet.

Sorununu anlıyorum.
1- ana kabloyu modemin arkasındaki lan girişine takınız.
2- Switch'te farklı bir port olur ilk veya sonda mavi ya da farklı renkte olur. İnterneti dağıtması için ona takacaksın. (fotoğraf atman daha iyi olur görmem gerek.)
3- diğer girişlere bilgisayardan gelen kabloları bağlayacaksın.
Bunun olması gerek.

Sorununu anlıyorum.
2- Switch'in arkasında farklı bir port olur mavi ya da ayrı bir yerde. İnterneti dağıtması için ona takacaksın. (fotoğraf atman daha iyi olur görmem gerek.)
Bunun olması gerdediklerinizi yaptım ama bende farklı bir port yok, hepsi siyah ve bir adet ışığı var kablo takınca yaniyor

kardeşim böyle birşey imkansız. 1 modemden gelen kabloyu switchte 1e takıcaksın
2. switchten 2 adet ayrı ayrı bilgisayarlara kablo götüreceksin. Gelecek internet senin bu yazdığın şey imkansız
Switch bozuk heralde iade ettim yeni bi tane arıyorum. Yazdığınızın aynısını yaptım keza başka bi yol yok zaten ama çalışmadı.

Sorununu anlıyorum.
2- Switch'te farklı bir port olur ilk veya sonda mavi ya da farklı renkte olur. İnterneti dağıtması için ona takacaksın. (fotoğraf atman daha iyi olur görmem gerek.)
Bunun olması gerek.
Yazdıklarınızı yaptım, bende farklı port yok hepsi siyah ve birer ışığı var. Koblo takınca yanıyor. Yinede birinci porta modemden gelen kabloyu, 2. Porta pc1 3. Porta pc2 nin kablosunu taktım ama olmadı. Pc lerde internet gözükmedi. Switch bozuk olma ihtimaline karşı iade ettim yeni bi tane arıyorum. Desteğiniz için teşekürler. Sorunun çözersem konuyu çözüldü olarak isaretliycem :)

Switch bozuk herhalde iade ettim yeni bir tane arıyorum. Yazdığınızın aynısını yaptım keza başka bir yol yok zaten ama çalışmadı.

Yazdıklarınızı yaptım, bende farklı port yok hepsi siyah ve birer ışığı var. Kablo takınca yanıyor. Yine de birinci porta modemden gelen kabloyu, 2. Porta PC1 3. Porta PC2'nin kablosunu taktım ama olmadı. PC'lerde internet gözükmedi. Switch bozuk olma ihtimaline karşı iade ettim yeni bir tane arıyorum. Desteğiniz için teşekkürler. Sorunun çözersem konuyu çözüldü olarak isaretleyeceğim :)

Switch'in arkasını atma şansı var mı?

Switch'in arkasını atma şansı var mı?
Maalesef iade ettim. Ama birbirinin aynısı 5 adet siyah renkte ethernet portu vardı. Çok inceledim herhangi bi fark yok birebir aynı, kablo takınca portun üstündeki küçük ışık yanıyordu.

Maalesef iade ettim. Ama birbirinin aynısı 5 adet siyah renkte Ethernet portu vardı. Çok inceledim herhangi bir fark yok birebir aynı, kablo takınca portun üstündeki küçük ışık yanıyordu.

İnternet kablonda sıkıntı olabilir. Jak tam oturmamış olabilir. O internet kablosunu iki tarafını modemin arkasına takabilir misin? Birini lan 1 diğerini lan 2'ye tak. Lan 1 lan 2 ışığı yanıyorsa kabloda sıkıntı yoktur. Eğer yanmıyorsa sıkıntı kabloda.

İnternet kablonda sıkıntı olabilir. Jak tam oturmamış olabilir. O internet kablosunu iki tarafını modemin arkasına takabilir misin? Birini lan 1 diğerini lan 2'ye tak. Lan 1 lan 2 ışığı yanıyorsa kabloda sıkıntı yoktur. Eğer yanmıyorsa sıkıntı kabloda.
Kabloyu direk pcye takınca çalışıyor hocam, bide kablo yeni 1 2 ay oluyor alalı. Almış olduğum ek kablolar da çalışıyor onlarıda denedim. Switch çok dandikti 100 tl almıştım büyük ihtimalle sıkıntı ondaydı.

Eski kullanmadığım modemi switche çevirdim ( internetten nasıl yapılacağına dair videolar bulabilirsiniz). Hız bölünmedi sorunsuz kullanıyorum.

Kabloyu direk PC'ye takınca çalışıyor hocam, bir de kablo yeni 1 2 ay oluyor alalı. Almış olduğum ek kablolar da çalışıyor onları da denedim. Switch çok dandikti 100 TL almıştım büyük ihtimalle sıkıntı ondaydı.

Eski kullanmadığım modemi Switch'e çevirdim ( internetten nasıl yapılacağına dair videolar bulabilirsiniz). Hız bölünmedi sorunsuz kullanıyorum.

Etkileyici bir yönteme başvurmuşsunuz. Eminim kimsenin aklına gelmezdi 😅

Geri
Yukarı