Ethernet kablosu ile gelen interneti dağıtmak

hector96

Hectopat
Daha fazla  
Kaldığım yerde interneti ethernet kablosuyla alıyorum tarayıcıya 192.168.50.1 yazıp girdikten sonra kullanıcı adı ve şifre girip internete giriyorum. İstediğim şey ise modem veya router kullanarak bu interneti kablosuz bir şekilde dağıtmak ama tek cihaz ile girmek istemiyorum. Yani hem notebook hem de mobilden girmek istiyorum. Yardım edebilirseniz çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım ISS kaynaklı değil de bayilik açmış birisinin internetini kullanıyorsun. Bu gibi netler tek kişi için kullanımlık olur. Yani çoğaltamazsın diye biliyorum. Onun haricinde switch satın alarak interneti dağıtabilirsin.

Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Modem kullanan kişiler var tam olarak ne kullandığını bilmiyorum ama tek modemden birden fazla cihazı bağlıyor. Burada zaten 110 liraya modem (galiba) takıp kuruyorlar. Eğer nasıl yapılacağını öğrenebilirsem 50-60 liraya kendim alıp yapmak istiyorum.

Yardımcı olabilirmisiniz? @Recep Baltaş

@Ali Güngör @MF

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı