Ethernet kablosu modem ile uyumlu değil

BrutalBoss

Centipat
Okuldaki laboratuvardan izin alarak bir Ethernet kablosu aldım ve eve geldim. Kablonun bir ucunu PC'me taktım fakat diğer ucu modemimdeki hiçbir girişe uymuyor acaba kablomu yanlış yoksa takmak için router tarzı bir şeye falan mı ihtiyacım var?

Dosya Ekleri

• IMG_20230922_162228.jpg
    IMG_20230922_162228.jpg
    73,1 KB · Görüntüleme: 36
1695389185747.png

Yeşil okla gösterdiğim kablo dışarıdan evine gelen fiber kablosu. Kırmızı olanın bir ucunu ufak kutuya diğerini de modeme takacaksın ki şu an takılı zaten. Mavi kutuyla gösterdiğim portaların istediğin birine aldığın kabloyu takıp diğer ucunu da bilgisayara takacaksın.

Eki Görüntüle 1953008
Yeşil okla gösterdiğim kablo dışarıdan evine gelen fiber kablosu. Kırmızı olanın bir ucunu ufak kutuya diğerini de modeme takacaksın ki şu an takılı zaten. Mavi kutuyla gösterdiğim portaların istediğin birine aldığın kabloyu takıp diğer ucunu da bilgisayara takacaksın.

Oralara takmayı denedim zaten ama oturmuyor belki tırnağı yok diyedir ama PC'ye takınca tık diye ses geliyor oraya takınca tık falan yapmıyor direk çıkıyor. Bir de kablonun ucunu atim belki onun ucu farklıdır.

İkisinin boyutu aynı değil sanırım tam gözükmüyor. Bir bilgisayarcıya ya da elektrikçiye gidip ucunu RJ45 yapar mısın dersen yardımcı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı