Ethernet kablosu nasıl bağlanır?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    90,6 KB · Görüntüleme: 19
Evet var hocam Millenicom 35 Mbps

Özür dilerim hocam Ethernet'in arkası.
Evinizde Fiber mi var vdsl mi adsl mi? Bu modem çalışıyor mu normalde kablosuz olarak? Evinizde internet bağlantısı çalışıyor mu? O kablonun diğer ucu nereye bağlı? Kafamda deli sorular bu modem çalışmaz ki böyle?

Siz gökten internet bekliyorsunuz herhalde modem dediğiniz cihaz router yani internet hattı bağlanmaz modem alıp ankastredeki hattı takman lazım.

Evinizde Fiber mi var VDSL mi ADSL mi? Bu modem çalışıyor mu normalde kablosuz olarak? Evinizde internet bağlantısı çalışıyor mu? O kablonun diğer ucu nereye bağlı? Kafamda deli sorular bu modem çalışmaz ki böyle?

Hocam şimdi öncelikle evim de 35 Mbps'lik bir modem var fiber değil. Ve odam da iyi çekmediğini düşündüğüm için bir Ethernet vardı evde eski onu kullanma kararı aldım ve kablonun bir ucunu Ethernet bir ucunu kasaya taktım Ethernet çalıştı fakat ağ yok diyor önceden de attığım resimdeki gibi.

Evinize gelen internet hattına ait ince bir kablo olması lazım.

Evet var hocam.

Hocam şimdi öncelikle evim de 35 Mbps'lik bir modem var fiber değil. Ve odam da iyi çekmediğini düşündüğüm için bir Ethernet vardı evde eski onu kullanma kararı aldım ve kablonun bir ucunu Ethernet bir ucunu kasaya taktım Ethernet çalıştı fakat ağ yok diyor önceden de attığım resimdeki gibi.

Modem ile bağlantın olmuş fakat gelen internet yok senin problemin o

Ana modemden bir kablo çekip o fotoğrafını attığın modemin WAN portuna takman lazım.

Evet var hocam.
Şimdi tam olarak bu fotoğraftaki modemi bir aktarma istasyonu olarak mı kullanmak istiyorsunuz. Yani ana modeminizden bu modeme internet aktarıp ordan pc'ye mi aktarmak istiyorsunuz?

Geri
Yukarı