Ethernet kablosu ne kadar önemli?

aa12

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar, Ethernet kablosu oyun indirimlerini hızlandırır mı? Ve ping konusunda ne kadar fark eder? Bir de benim bir sorunum var Ethernet kablosuna bağlanınca, her 10 Dk'da bir internetim kesiliyor, şöyle anlatayım: Mesela LoL oynuyorum. DK 10'da tekrar bağlanıyor oluyor ve bu tekrarlıyor.

Kablolu bağlamanız iyi olur. Kablolu internet daha stabil olur ve büyük ihtimalle ping sorununu çözer veya azaltır.

Arkadaşlar, Ethernet kablosu oyun indirimlerini hızlandırır mı? Ve ping konusunda ne kadar fark eder? Bir de benim bir sorunum var Ethernet kablosuna bağlanınca, her 10 Dk'da bir internetim kesiliyor, şöyle anlatayım: Mesela LoL oynuyorum. DK 10'da tekrar bağlanıyor oluyor ve bu tekrarlıyor.

Kablodayken Wi-Fi açık ise herhangi bir sıkıntıda Wi-Fi'ya otomatik geçiş yapabilir bu yüzden sorun yaşıyor olabilirsiniz.

Ben de o sorunu yaşıyordum elbette ping ve hızda farklar olur kabloyu çıkarman halinde (negatif farklar) fakat hiç yoktan iyidir :)

Öncelikle cevaplarınız için teşekkürler.

Sorunumu biraz daha açayım:

Bizde 2 tane İnternet sağlayıcısı var yani 1 tane ana modem ama 2 tane o diğer modemden var, Ben 1. İnternete bağlanınca sorun yok (WİFİ). Fakat 2.ye bağlanınca o sorun başlıyor. Kabloyu 1. modeme takınca sorun var.
Arkadaşlar ethernet kablosunun boyu önemlimi? Modemle aramda 5 metre var ama Kablo 10 metre.

Son düzenleme:
Merhaba. 2 modemi ayni hatta ayni anda çalıştırmak bu olumsuzluğa bir neden olabilir, kopmalar bu yüzden olabilir. 2 modemi ayni hatta kullanma yerine diğer başka çözümler de bulunabilir.

Ethernet kablosuyla (kabloyla) nete erişim en yüksek download hızını size sağlayacaktır, Wİ-Fİ ile bağlantıda elektromanyetik kuplaja ve bağlanan cihaz saysına bağlı olarak download hızı azalabilir.

Ethetnet kablosunun her 2 başındaki jakların kliplerinin modem ve ethernet kartı portuna geçişlerinde olası gevşekliği, sıkı olmayan irtibatı download hızını etileyip nette kopmalara neden olabilir, bu doğrudur. Bu bağlantıların sağlıklı ve sallanmayan şekliyle klipslerinden portlara takılırken "çıt "sesi gelecek şekliyle yapıldığından iyice emin olunmalıdır. Kolay gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı