Ethernet kablosu önerisi

BaranVrlk

Centipat
Merhaba, evimin salon kısmında modemim bulunuyor, ben ise bilgisayarımı kendi odama almayı düşünüyorum fakat kablosuz bağlantı, yani bir adaptör ile bağlanmam aradaki duvarlar nedeniyle mümkün değil, bağlansam bile hızım çok düşük olacağından istemiyorum. Aradaki mesafe ortalama 5.5-6 metre, bu uzunluğa sahip, internet hızımı etkilemeyecek, bir yandan yayıncılık yaptığımdan down ya da upload hızımda çok büyük bir düşüş olursa sorun olur benim için, bir Ethernet kablosu önerebilir misiniz? Fiyatı çok yüksek olmadığı sürece önemli değil, elbette 5-6METRE arası bir kablo istediğimden belli bir bütçe ayırdım. Duvara kablo klipsi ile monte edip odama kadar uzatacağım. Bu CAT'tır, konnektördür, kanaldır falan hiç anlamadığımdan sağlam bir şey önerirseniz çok sevinirim. Bu arada önerdiğim boyut aralığı minimum, 7-8 eğer hızda kayıp yaşatmayacaksa daha iyi bile olabilir.

Ekstradan belirteyim, forumda bir bağlantı buldum, hızlı yazılmış: Ugreen CAT 6 Ethernet Kablosu ama kablo ne kadar sağlam ve site ne kadar güvenilir bilmiyorum. Bu konu hakkında da yazarsanız çok sevinirim ^^

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı