Ethernet kablosu önerisi

BaklavaliSucuk

Femtopat
Daha fazla  
Evde 100 MB internetim var fakat Max 5MB indirme görebiliyorum. Bunu önlemek için kablolu bağlantıya geçeceğim, 30 metrelik kablo önerecek var mı?

Kablo ne kadar fark ediyor bilmiyorum.
Daha dün rastgele bir elektrikçiye girip 40₺'ye 15 metre ethernet kablosu aldım, kasaya taktım.
50mbps fiber internet paketim var ve hiçbir sıkıntı yok 40-45 mbps alıyorum.

Kablo ne kadar fark ediyor bilmiyorum.
Daha dün rastgele bir elektrikçiye girip 40₺'ye 15 metre ethernet kablosu aldım, kasaya taktım.
50mbps fiber internet paketim var ve hiçbir sıkıntı yok 40-45 mbps alıyorum.
Uzunluğa göre fark ediyor hocam. Bir de parazitlere karşı oluyordu yanılmıyorsam. Mesela 100 metre üstü uzunlukta bir kablo için CAT6 öneriliyordu.

Uzunluğa göre fark ediyor hocam. Bir de parazitlere karşı oluyordu yanılmıyorsam. Mesela 100 metre üstü uzunlukta bir kablo için CAT6 öneriliyordu.
Haklısınız, uzunluğun etkilediğini duymuştum ama dediğiniz gibi 100 metre gibi çok uzun bir boyda olması gerekiyor.
Arkadaş 30 metre sormuş, pek fark etmez herhalde diye düşündüm.

Ben bu kabloyu kullanıyorum, 50 metre cat 6, ve gayet memnunum, fiyatına göre çok iyi. Kabloyu istediğin uzunlukta kesip kullanabilirsin, kestiğin uca rj45 çakman lazım, kendin yapamazsan herhangi bir elektrikçi yapar.

https://www.hepsiburada.com/ycl-cat-6-kablo-30-metre-p-HBV000002GYDT?magaza=EGELİS hocam nasıl bu alıyım mı
Hocam işinize karışmak istemem fakat yakındaki bir elektrikçiden temin etmeyi denediniz mi?
Kargo ile uğraşmamanız açısından merak ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı