Ethernet kablosu önerisi

Mehmet Aliiii

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Ethernet kablom çok yıprandı. Yenisini almak istiyorum. Kablo seçiminde önemli tek şey biliyorum, o da CAT 6 olması gerektiği. Başka nelere dikkat etmeliyim? Önerebileceğiniz kablolar var mıdır?

Arkadaşlar Ethernet kablom çok yıprandı. Yenisini almak istiyorum. Kablo seçiminde önemli tek şey biliyorum, o da CAT 6 olması gerektiği. Başka nelere dikkat etmeliyim? Önerebileceğiniz kablolar var mıdır?

CAT 6 veya CAT 7 seçebilirsin ikisi de güzeldir metresini hesaplayıp hazır rj 45 jakları çakılı olarak da alabilirsin istersen sende çakabilirsin pensesi ile.

Bir de bu kabloların uzunluklarının veya kalitesinin pinge bir etkisi var mı acaba?

Kendi tecrübelerime dayanarak çok fazla değil birkaç değer düşme oluyor eğer fiber internet kullanıyorsan CAT 7 DSL yada VDSL kullanıyorsan CAT 6 tipi kablo tavsiye ederim son olarak alırken kablonun üzerindeki MHz değerlerinin yüksek olmasına dikkat et derim.

Hocam VDSL veya DSL kullanıp kullanmadığımı nasıl anlayabilirim internetim şu an 50 mgbp ama ileride 100 kullanacağım.
DSL diye bir tur yok, ADSL var. ADSL ile 50 mbps kullanamazsiniz, o yuzden ya fiber ya VDSL kullaniyorsunuz. Hangisi ogrenmek istiyorsaniz modem arayuzunden bakabilirsiniz. Nasil gireceginizi bilmiyorsaniz anlatayim.

Bu arada alttaki kablo en kalitelisi diye biliyorum.

Hangisi ogrenmek istiyorsaniz modem arayuzunden bakabilirsiniz. Nasıl gireceginizi bilmiyorsaniz anlatayim.

Nasıl girildiğini bilmiyorum hocam anlatabilir misiniz?

Bu arada alttaki kablo en kalitelisi diye biliyorum.

Hocam kablolar çok ucuz değil mi? Kaliteliler midir?

Geri
Yukarı