Ethernet kablosu takılı ama internet yok

Daha fazla  
Arkadaşlar selam öncelikle Türk Telekom internet kullanıcısıydım ve Turkcell'e geçtim ancak Ethernet kablosunu taktığımda bilgisayara bağlanmıyor internet.
Aygıt Yöneticisi'nden cihazı kaldırıp tekrar donanım değişikliklerini tara deyip güncelledim yine olmadı. Nasıl çözebilirim bilgisi olan var mı?

Dosya Ekleri

• ethernet.png
    ethernet.png
    33,7 KB · Görüntüleme: 29
  • eternet2.png
    eternet2.png
    25,1 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam öncelikle Türk Telekom internet kullanıcısıydım ve Turkcell'e geçtim ancak Ethernet kablosunu taktığımda bilgisayara bağlanmıyor internet.
Aygıt Yöneticisi'nden cihazı kaldırıp tekrar donanım değişikliklerini tara deyip güncelledim yine olmadı. Nasıl çözebilirim bilgisi olan var mı?
Anakartının LAN sürücüleri güncel mi kontrol ettin mi?

Modemde internet ışığı yanıyor mu?

İnternet var internette problem yok Wi-Fi üzerinden de internete erişim sağlayabiliyorum ve Ethernet kablomda sağlam ondan da eminim.

Anakartının lan sürücüleri güncel mi kontrol ettin mi?

Güncelledim hepsini.

Hocam eğer ışık yanıyorsa ama gene internet yoksa bir de sorun gidericiyi çalıştırın.

Sorun giderici hiçbir işe yaramıyor yaptım da Ethernet kablo bağlı değil hatası veriyor bağlı gözükmesine rağmen. Türk Telekom iyiydi kabloyu takıyordum direkt bağlanıyordu bunda neden böyle oldu anlamadım delireceğim.

Son düzenleme:
ilk fotoğrafta özellikler yazıyor bak oraya gir internet protokolü sürüm 4 tıkla onunda özelliklerine gir otomatik ip adresi al işaretle birde altta dns otomatik al işaretle.
sonra geri gel ethernet devre dışı bırak sonra tekrar aktif et dene

Modem ayarlarınız yapılı mı yeni kullanıcı bilgileriniz vesaire değişt.

İlk fotoğrafta özellikler yazıyor bak oraya gir internet protokolü sürüm 4 tıkla onunda özelliklerine gir otomatik IP adresi al işaretle bir de altta DNS otomatik al işaretle.
Sonra geri gel Ethernet devre dışı bırak sonra tekrar aktif et dene.

Modemin "WAN" portuna takmadığınızdan emin olur musunuz hocam?

Yok lan portunda takılı ve yeşil ışık yanıyor.

İlk fotoğrafta özellikler yazıyor bak oraya gir internet protokolü sürüm 4 tıkla onunda özelliklerine gir otomatik IP adresi al işaretle bir de altta DNS otomatik al işaretle.
Sonra geri gel Ethernet devre dışı bırak sonra tekrar aktif et dene.

Otomatikteydi zaten kendim atadım olmadı otomatik atadım yine olmadı her türlü olmuyor yani.

Yok lan portunda takılı ve yeşil ışık yanıyor.

Otomatikteydi zaten kendim atadım olmadı otomatik atadım yine olmadı her türlü olmuyor yani.

Aynı Ethernet kablosu ile farklı bir cihaz kullanarak internet alabiliyor musun? Kontrolünü sağla.

Yeni konular

Geri
Yukarı