Ethernet kablosu takılı olmasına rağmen internet gelmiyor

stechi

Centipat
Daha fazla  
Selam,
Ethernet kablom takılı olmasına rağmen internetim gelmiyor. Işık da yanmıyor.

Denediklerim;
BIOS Update attım, Aygıt Yöneticisi'nden Realtek PCI GBE Family Controller kaldırıp tekrar getirdim, Ethernet driver Update attım, aynı kabloyu başka bilgisayarda denedim çalıştı yani kabloda sorun yok. Başka bilgisayarda çalışan kabloyu taktığımda o da çalışmadı. Bunlar işe yaramadı daha da ne yapabilirim bilmiyorum. Sorun anakartta olabilir mi? Durduk yerde oldu bilgisayar herhangi bir darbe vs almadı.
Anakartım ASUS Prime A620M-K.

Son düzenleme:
Selam,
Ethernet kablom takılı olmasına rağmen internetim gelmiyor. Işık da yanmıyor.

Denediklerim;
BIOS Update attım, Aygıt Yöneticisi'nden Realtek PCI GBE Family Controller kaldırıp tekrar getirdim, Ethernet driver Update attım ve bunlar işe yaramadı daha da ne yapabilirim bilmiyorum. Sorun anakartta olabilir mi? Durduk yerde oldu bilgisayar herhangi bir darbe vs almadı.
Anakartım ASUS Prime A620M-K.
Aleyküm selam.
Farklı port denedin mi? Ethernet kablosunda da problem olabilir. Modemi kontrol et. Yazılımsal olarak devre dışı kalmış olabilir eğer güncellendiyse vb durumlar olduysa.

Aleyküm selam.
Farklı port denedin mi? Ethernet kablosunda da problem olabilir. Modemi kontrol et. Yazılımsal olarak devre dışı kalmış olabilir eğer güncellendiyse vb durumlar olduysa.
Hocam kabloda sorun yok başka bilgisayarda denedim çalıştı. Diğer bilgisayarda çalışan kabloyu taktım ama o da çalışmadı. Modemde veya internette sıkıntı yok.

Dosya Ekleri

• 1712882744401.png
    1712882744401.png
    10,1 KB · Görüntüleme: 12
  • 1712882774240.png
    1712882774240.png
    39,4 KB · Görüntüleme: 10
Dediğin gibi anakartın lan girişinde sorun olabilir bu arada diğer bilgisayar ile denerken aynı modem ile deniyorsun değil mi?

Geri
Yukarı