Ethernet kablosu temassızlığından internet gider mi?

Yer
İstanbul/Ataşehir
USB kablo ile telefon üzerinden bir şey atmam gerekti Windows'a. O arada sanırım kabloyu takıp çıkarırken falan Ethernet kablosu biraz gevşedi. En başta internet yok gözüküyordu. Sonra biraz ileri ittirdim, boşluk varmış sonra düzeldi. Ama ondan sonra da internet birkaç defa git gel yaptı. Tamamen çıkarıp yeniden taktım kabloyu, sanırım temassızlık oldu. Ethernet kablosu ucundaki tırnak daha önceden kırılmıştı. Sanırım temassızlık oldu, o yüzden git gel yaptı. Yine de sorayım istedim kafama takıldığı için temassızlıktan dolayı olmuş olabilir mi acaba?

Temazsızlıktan gidebilir bende çok yaşıyordum bu sorunu ama çözümü çok basit ethernet kabloları o ucu 2tl 3tl ye bilgisayarcılarda bulabilirsin. Bıçakla kendi kablonu kesip onu bağla sadece.

Tekrar sıfırdan çıkarıp yeniden taktım kabloyu. Mümkün olduğuca kablo sabit kalması gerekli. Ufak oynamalarda yerinden gevşeyebiliyor. Ucuna almak yerine, sıfırdan bir 5M civarında kablo almayı planlıyorum. Biraz eskidi kullandığım kablo. Sanırım CAT5 falan olmalı. Ama pandemiden dolayı pek fırsat olmadı. Hız açısından problem yaşatmıyor yine, fena değil.

Tekrar sıfırdan çıkarıp yeniden taktım kabloyu. Mümkün olduğuca kablo sabit kalması gerekli. Ufak oynamalarda yerinden gevşeyebiliyor. Ucuna almak yerine, sıfırdan bir 5M civarında kablo almayı planlıyorum. Biraz eskidi kullandığım kablo. Sanırım CAT5 falan olmalı.
Bende yakın zamanda aldım Metresi 2tl idi bilginiz olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı