Çözüldü Ethernet kablosunu PC algılamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Stack

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhaba arkadaşlar bu gün ping sorunu yüzünden dellendim ve gittim Ethernet kablosunu PC girişinden çıkardım. Sonra telefonu şarj kablosuyla bağlamayı denedim. Fakat çok ping yine çıktı. Bu sefer Ethernet kablosunu geri takmaya gittim ve turuncu ışık yanıyor ama üstteki ışık çok az yani 2-3 saniye de bir yanıyor eskiden hep kalp atışı gibiydi. PC portu bozulmuş mudur? Ben bozulmadığını düşünüyorum çünkü 2 ışık yanıyor üstteki dediğim gibi yanıyor. Ne yapmalıyım? Evde başka kablo yok.

Dosya Ekleri

• Screenshot_9.png
    Screenshot_9.png
    334,3 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu iki hatayı aldım.
Bu hatayı neden veriyor.
Bu iki hatayı aldım.

Bu hatayı neden veriyor.

Neyse hocam çözdüm ben.
Çözüm aygıt yöneticisinden ağ bağdaştırıcılarına girdim oradan sorunlu driveri güncelleştirdim PC'ye yüklediğim dosyayı seçip güncelledim. Hocam bu arada attığınız dosya olmadı PC Win 10 diye galiba Win 10 sürümünü indirince oldu yardım için çok teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar bu gün ping sorunu yüzünden dellendim ve gittim Ethernet kablosunu PC girişinden çıkardım. Sonra telefonu şarj kablosuyla bağlamayı denedim. Fakat çok ping yine çıktı. Bu sefer Ethernet kablosunu geri takmaya gittim ve turuncu ışık yanıyor ama üstteki ışık çok az yani 2-3 saniye de bir yanıyor eskiden hep kalp atışı gibiydi. PC portu bozulmuş mudur? Ben bozulmadığını düşünüyorum çünkü 2 ışık yanıyor üstteki dediğim gibi yanıyor. Ne yapmalıyım? Evde başka kablo yok.
Ucundaki kablolara bakar mısın kopan veya yerinden çıkmış olan var mı?

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    548,7 KB · Görüntüleme: 34
  • 2.png
    2.png
    708,4 KB · Görüntüleme: 29
  • Screenshot_11.png
    Screenshot_11.png
    31,3 KB · Görüntüleme: 34
  • Screenshot_12.png
    Screenshot_12.png
    9 KB · Görüntüleme: 38
Aygıt sürücünde Ethernet kontrolcün hata veriyor. Aldığın hatayı paylaşabilir misin? Sağ tıklayıp özellikler kısmında yazar.

Sürücüyü sağ tıklayıp kaldır ve yazılımını da sil. Tekrar sürücüyü kurmayı dene. Bunu yaparken eğer Wi-Fi bağlantın yoksa önce sürücünü indir sonra bu işlemleri yap.

Donanım kimliği ve işletim sistemini paylaşır mısın? Sürücü ayrıntıları kısmından donanım kimliğini bulabilirsin.

Donanım kimliği ve işletim sistemini paylaşır mısın? Sürücü ayrıntıları kısmından donanım kimliğini bulabilirsin.

Donanım kimliği derken hocam biraz daha açık anlatabilir misiniz?
Win 10 kullanıyorum.

Donanım kimliği derken hocam biraz daha açık anlatabilir misiniz?

Win 10 kullanıyorum.
Hata veren sürücüne sağ tıklayıp ayrıntılar kısmına tıkla. Daha sonra oradaki listede donanım kimlikleri yazar. O kimliklerden bahsediyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    15,2 KB · Görüntüleme: 40

Yeni konular

Geri
Yukarı