Ethernet kablosunu takınca pc kitleniyor

derman000

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese günaydın;
Benim sorunum başıma önceden gelmiş olan 1 ay önce problem ethernet kablosunu takınca pc donuyor. Takılıyken açarsam hiç açılmıyor. Bazen açılıyor bir şey yapamadan kitleniyor. Bu başıma gelince virüs girmiş dediler ve araştırdım. Neredeyse herkesin başına gelmiş. Fakat benim virüsün nasıl bulaştığı hakkında en ufak fikrim yok. Avast la full tarama yaptırdım. Metin2 pvp server rar dosyasını virüs diye buldu. Onu sildim. Ancak yine aynı. Geçen bu sorunda da format attım. Bütün dosyalarım da gitti. Yine aynısı olsun istemiyorum. Teşekkürler.

Sistemle ilgiliyse:

• Anakart: Asus M4N68T-M V2 AM3
  • İşlemci: AMD PHENOM II X6 1090T 3.20 GHz
  • Ekran kartı: GT 220 1 GB 128 Bit
  • RAM: KİNGSTON 2 GB 1333 MHz
  • İşletim Sistemi: Windows 8.1 PRO

Aslında Windows 7 den 8.1 e geçince hafif kasmalar oldu. Fakat kendini hiç kitlemiyordu. İşlemciyi aldıktan sonra Windows 8.1 e geçtim. Tekrar Windows 7 mi yükleyeyim yoksa 64 bit yanlış mı bu bilgisayara? Bu soruna format atmadan bir çözüm varsa yardımcı olun. Teşekkürler Technopat.

Son düzenleyen: Moderatör:
Virüsten kaynaklı gibi geliyor. Kablosuz ağa bağlanınca aynı donma oluyormu ? Eğer olmuyorsa ethernet kablosu kısa devre yapıyor olabilir.

Öncelikle cevap için teşekkürler. Hayır ethernet kablosu takılı olmayınca her hangi bir problem yok. Şu an kabloyu laptopa bağladım konu açabilmek için sorunlu PC'de ise şu an bağlantısız dmc oynuyorum.

2 saattir laptoptaydım. Kablo takılı değildi bu sırada Advanced System Care ile tarattım ve dmc oynadım. Şuan kabloyu taktım ve sıkıntı yok ama yine olacak biliyorum çünkü gidip gidip geliyor. Umarım bidaha olmadan çözüm bulabilirim yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Avast yetersizdir. Norton Internet Security kurup tarayın. Ek olarak ağ kartınızın sürücüsünü güncelleyin. Nasıl güncelleyeceğinizi bilmiyorsanız donanım kimliğini bize yazın, güncel sürümü bulalım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı