Ethernet kablosunun ince olması sorun olur mu?

Anko34

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar Ethernet kablosu alacağım 3 metre kararsız kaldığım bir konu var. İnternette gezinirken flat ve Slim Ethernet kabloları var, eminim ki bilmediğim daha başka tasarımlarda var. Kablo kalınlığı minicik ve esneyebilir yapıda. Sizce bu Ethernet kabloları hızı diğer kalın kablolarla aynı mı iletir? Yoksa bu kablolar ince diye hız iletmede bir sorun olur mu? Bu ince kablo yeni bir teknoloji mi beni aydınlatır mısınız? Teşekkür ederim.

Flat kablolar yuvarlak değil, düz ve ince oluyor. Slim kablolar adı üzerind ebiraz daha küşük versiyonları. Nerede kullanacaksın?
Sertifikaları varsa vadettiği hızı verir. Dayanıklık açısından nasıl olur bilemiyorum.

İnternetten alacağım ugreen gibi bilindik markaları düşünüyorum. Akşam eve geldiğimde CS:GO oynarken ping sürekli dalgalanıyor Ethernet kullanmadıgım için bende Ethernet alırken ufak Ethernet'ler dikkatimi çekti fakat ping sorunum devam eder mi acaba diye sormak istedim.
Eğer ki modem bilgisayarına yakınsa neredeyse değmezsin bile Ethernet kablosuna. Ne kadar hız verebildikleri, sertifikası daha önemli diye düşünmekteyim.

Nerede kullanacağınıza göre alacağınız kablo değişecektir.

Akşam eve gelince laptopumdan CS:GO gibi oyunlar oynuyorum modemle aramdaki mesafe 3-4 metre civarı. İnternetten Ethernet kablolarına bakarken bu ufak kablolar beni cezbetti fakat evdeki Ethernet kablomla kıyaslayınca bana şirin kalıyorlar tereddüt ettim sormak istedim. Evde ki ethernetimde uzunluk olarak yetmiyor açıkçası, bu şekilde yani.

Geri
Yukarı