Çözüldü Ethernet kablosunun takılı olmasına rağmen internet yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Olayı çözdüm arkadaşlar anakartın chipset aygıtı kurulu olmadığı için çalışmaz. Aygıt yöneticisinden bakın ünlem varsa önce chipseti kurun sonra anakartınız hangisi ise oradan tüm driverları kurun düzelecektir.
Anakartının ya da laptop'unun destek sitesine gidip LAN sürücüsünü indirip kurman gerekiyor. İnternet bağlantın yok ise telefona indirip bilgisayara atarak kurabilirsin.

Muhtemelen bilgisayarındaki ağ kartı ayarlarındaki DHCP sunucusu için bilgisayarının atadığı ip adresi ile modemin sana atadığı ip adresi uyuşmuyor ya da DHCP sunucusu açık değil, ve ip adresini elle manuel olarak atamadığından ötürü modemin ile bilgisayarın haberleşemiyor protokol uyuşması sağlanmadığından.

Muhtemelen bilgisayarındaki ağ kartı ayarlarındaki DHCP sunucusu için bilgisayarının atadığı ip adresi ile modemin sana atadığı ip adresi uyuşmuyor ya da DHCP sunucusu açık değil, ve ip adresini elle manuel olarak atamadığından ötürü modemin ile bilgisayarın haberleşemiyor protokol uyuşması sağlanmadığından.
Bilgisayarı ilk açtığımda bağlanıyordu hiçbir sorun yoktu kapatım yeniden açınca bu sorun oldu. Donanımsal bir sorun olabilir mi? Ayrıca sizin dediğiniz olayı nasıl yapacağım internet LAN konularında bilgilerim çok zayıf.

Kanka ben bilgisayarı ilk aldığımda interneti 1 gün düzgün kullandım sonrasında PC'yi her kapatıp açtığımda internet bağlı değil gözüküyordu neden böyle oluyor sebebini bilmiyorum ama aygıt yöneticisinden internet aygıtıni bulup sağ tıklayıp özelliklere gelip yapılandıra tıkla oradan güç tasarrufu ile ilgili bir tik yeri var onu kaldır kaydet düzeliyor.
Kanka ben bilgisayarı ilk aldığımda interneti 1 gün düzgün kullandım sonrasında PC'yi her kapatıp açtığımda internet bağlı değil gözüküyordu neden böyle oluyor sebebini bilmiyorum ama aygıt yöneticisinden internet aygıtıni bulup sağ tıklayıp özelliklere gelip yapılandıra tıkla oradan güç tasarrufu ile ilgili bir tik yeri var onu kaldır kaydet düzeliyor.
Güç tasarrufu kazanmak için bilgisayar bu aygıtı kapatsın olan tiki kaldır knks

Bilgisayarı ilk açtığımda bağlanıyordu hiçbir sorun yoktu kapatım yeniden açınca bu sorun oldu. Donanımsal bir sorun olabilir mi? Ayrıca sizin dediğiniz olayı nasıl yapacağım internet LAN konularında bilgilerim çok zayıf.
Öncelikle komut istemcisini başlatıp ipconfig /all yazın ve orada çıkan ethernet kablosunun fiziksel olarak bağlı olduğu ağ bağdaştırıcısının altında listelenen IPv4 adresini bir yere not edin, ayrıca yine aynı yerin altında listelenmiş olan ağ bağdaştırıcınızın MAC adresini (yani physical adress'i) not edin; sonra modem arayüzüne girip, DHCP ayarlarından not ettiğiniz MAC adresin statik veya dinamik konumlarından hangisinde olduğunu kontrol edin, eğer statik ise komut isteminden not ettiğiniz IPv4 adresini o MAC adresine tanımlayın modem arayüzü üzerinden, eğer dinamik ise modem arayüzünden çıkın ve denetim masasından Ağ ve Paylaşım Merkezi üzerinden pencerenin solunda kalan "Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin" bağlantısına tıklayın, oradan da ethernet kablonuzun bağlı olduğu ağ bağdaştırıcısına çift tıklayıp açılan pencerede özellikler'e tıklayıp İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) e çift tıklayarak yine açılan pencerenin şu şekilde görünmesine dikkat edin:
1632601585072.png

eğer bunlar sorununuzu çözmez ise inanın sorunun nerede olduğunu ben de bilemiyor olacağım :D

Yeni konular

Geri
Yukarı