Ethernet olmayan yere Ethernet girişi yapılabilir mi?

Griffithc

Picopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar başlıktaki gibi sadece TV antenin ile priz girişi var odamda, onu Ethernet'e kendim çevirebilir miyim?

Hocam elinizden bu isler geliyorsa yapabilir kablo cekebilirsiniz. Ama daha once yapmadiysaniz elektrikci cagirin. Cagirmak istemiyorsaniz Ugreen markasinin yassi sekilde urettikleri Ethernet kablosu var. Ben diger odaya isimi onunla hallettim 15 metre kenarlardan cekerek.

Hocam elinizden bu isler geliyorsa yapabilir kablo cekebilirsiniz. Ama daha once yapmadiysaniz elektrikci cagirin. Cagirmak istemiyorsaniz Ugreen markasinin yassi sekilde urettikleri Ethernet kablosu var. Ben diger odaya isimi onunla hallettim 15 metre kenarlardan cekerek.

Kapıları nasıl hallettiniz hocam.

Yapabilirim fakat neyin nereden geçtiğine dair hiçbir fikrim yok.

Anladım eğer amaç tek bir odaya ethernetle internet taşımaksa yukarıda arkadaşın belirttiği yassı kabloyla biraz daha pratik olabilir. Ama duvardaki priz yolundan elektrik kablosunun geçtiği yollardan kablo çekecekseniz o zaman bir ucu modemde olacak diğer ucunda ise RJ45 priz gibi bir şey kullanabilirsiniz. Dolayısıyla diğer odada duvardaki RJ45 ucuna bağlanan ethernet kablosuyla o odada internete erişebilirsiniz.

Kullandigim ürün bu olcerek kendinize uygun boyutlardakini alabilirsiniz. Vallahi şu an evde degilim memleketteyim olsaydim resim atardim ürün yassi oldugu icin kapi altindan falan rahat geciyor. Cift tarafli bantla belli araliklar yaparak mis gibi tasidim diger odaya interneti :)

İnternet hızında bir değişiklik olmadı değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı