Ethernet sürücüsü bulunamıyor

Murathan55

Centipat
Ethernet driverim yüklü değil sanırım. İnternete bağlanabilmek için TP-Link kullanıyordum. Ethernet kablosu aldım ve takıyorum ama çalışmıyor. Aşağıda fotoğraf bıraktım inceleyebilirsiniz. Anakart modelim Quadro H61-B75U3 V3 Ethernet driverini bulamadım sorunu çözen yardım edebilir mi?

Dosya Ekleri

• int.jpg
    int.jpg
    29,6 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun çözümü şu şekildedir tabii ben sorunu böyle anladım.

İlk öncellikle denetim masası bölümüne girin.

Girdikten sonra oradaki ağ ve internet bölümüne girmen lazım o bölümede girdikten sonra oradaki ağ paylaşım merkezine tıklayıp girmen gerekli.

O bölüme geldikten sonra sol üst köşedeki bağdaştırcı ayarlarını değiştir yeri var tıkla ve gir.

Girdikten sonra (Ethernet kablosunun PC'ye bağlı olduğunda emin ol) orada Ethernet, Wi-Fi ve Bluetooth var senin işin Ethernet ile Ethernet'e sağ tıkla en alttaki özellikler bölümüne gel ve daha sonra oradaki internet protökolu sürüm 4 olması lazım onu bul.

Bulduktan sonra sende otomatik olarak bir IP adresi al adlı şık işaretli olacak sen hemen onun altındakini işaretle ve işaretledikten sonra sana vereceğim kodları gir.

IP adresi: 192-168-1-102
Alt ağ maskesi: 255-255-255-0 (tıklayınca gelecektir.)
Varsayılan ağ geçidi: 192-168-1-1.

Ve şimdi son işlemlerden biri olan alttaki DNS'ye geliyor.

Tercih edilen DNS sunucusu: 8-8-8-8.
Diğer DNS sunucusu: 8-8-4-4.

Daha sonra tamamlara basıp işlemi bitiriyoruz daha sonra ise sadece Ethernet kablosunu bir kez çıkarıp geri takmak kalıyor. Artık hazır olabileceğinizi düşünüyorum yani bağlanması lazım artık.

Geri
Yukarı