Çözüldü Ethernet Tanımlanamayan ağ [Sınırlı] Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

eren6789

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Hangi birini anlatayım?
Merhaba arkadaşlar. Bu gece iş yerinden laptop ile kabloyu bağlayarak internet kullandım ve bir süre sonra ''Tanımlanamayan ağ [Sınırlı]'' diye bir sorunla karşılaştım. Wi-fi yok bulunduğum yerde. Sabaha kadar çözemedim. Şu an evime geldim modem kablosunu bağladım ve yine aynı hatayı aldım ama evdeki Wi-fi den bağlandım onda sıkıntı yok. Ayrıca iş yerinde modeme ulaşmam imkansız ama aynı sorunu evde de verdiğine göre sorunun modemden olduğunu pek sanmıyorum. Evimde ilk kez böyle bir sorunla karşılaştım.

Hocam bahsettiğiniz konuda çok fazla bi bilgi sahibi değilim ama aşağıdaki bi ekran resmi yükledim. Yeterli olur mu bilmem?

nvdia gfrce gt 740m donanım kmlkleri.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam verdiğiniz linkde baktığım kadarıyla ve anladığım kadarıyla size bunları yazmam gerekiyor. Ne kadar doğru ne kadar yanlış yaptım bilmiyorum belki eksiktir kopyalayıp buraya yapıştırdım. Bu işlerden çok fazla anlamadığım için malesef :( Eğer vermem gereken başka bilgi varsa biraz daha ayrıntılı anlatabilirsen sevinirim hocam. Aygıt yöneticisinde ağ bağdaştırıcısının altında resimde koyduğum öğeler var direkt olarak ethernet yazmıyor yada o gibi şeyler.. Hepsine girip tek tek kontrol ettim ancak sanırım sizin bahsettiğiniz olayı ben bulamadım.

PCI\VEN_1814&DEV_3290&SUBSYS_2E871A3B&REV_00
PCI\VEN_1814&DEV_3290&SUBSYS_2E871A3B
PCI\VEN_1814&DEV_3290&CC_028000
PCI\VEN_1814&DEV_3290&CC_0280

eth.png

Arkadaşlar sorun çözülmüştür ilgi ve yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim. İş yerinden bi arkadaşın yardımı ile DNS adreslerini kurcaladık denedik derken oldu. Kısacası DNS değiştirmem yeterli oldu ama bayağı farklı adresler denedik yılmadan. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı