Ethernet tırnağı kırıldı

Merhaba. Dizüstü bilgisayarımın Ethernet yuvası içindeki tırnaklardan biri yukarı kalkmıştı. Ben de hafif aşağı yapmaya çalışırken fazla güç uyguladım ve bu sefer de çok aşağı düştü. Daha fazla deneyip diğerilerini de riske atmak istemiyorum. Bilgisayarımın garantisi devam etmekte. Fakat servisleri çok yavaş ve zaman kaybetmek istemiyorum. Önerebileceğiniz çözüm önerileri var mı?

Merhaba. Dizüstü bilgisayarımın Ethernet yuvası içindeki tırnaklardan biri yukarı kalkmıştı. Ben de hafif aşağı yapmaya çalışırken fazla güç uyguladım ve bu sefer de çok aşağı düştü. Daha fazla deneyip diğerilerini de riske atmak istemiyorum. Bilgisayarımın garantisi devam etmekte. Fakat servisleri çok yavaş ve zaman kaybetmek istemiyorum. Önerebileceğiniz çözüm önerileri var mı?
Fotoğraf atabilir misin?

Fotoğraf atabilir misin?

Cevabını geç gördüm hocam. Hemen atıyorum.

1698597653174.jpeg

Buyurun hocam.

Eğer kablonun tırnağından bahsediyorsanız sorun olmaz, benim de şu an kırık halde.

Keşke hocam.

Geçmiş olsun. Maalesef onları düzeltmenin hiçbir yolu yok. Onlara tırnak değil pin diyoruz. Bunlar da RAM'daki pullar gibi kırılırlarsa geri hayata döndürülemezler. Servise vermekten başka çözümün yok.

Tırnağın ne olduğunu geçte olsa anlamıştım fakat soru düzenleme özelleği olmadığı için değiştiremedim. Size de teşekkür ederim hocam.

Geri
Yukarı