Eti ekmeksiz yemek sizce zengin isi mi?

Et mi dediniz, o da ne? :D
Şakaydı tabi. Şahsen ben, değil eti neredeyse suyu bile ekmekler içiyorum. Başka türlü yemekten ne tad ne de zevk alamıyorum.
Yani evet, ekmeksiz et tüketimi zenginlik değil zevk meselesi.
Ama likit olayında ekmek kullanmıyorum tabi @Neşeli Enginar :D

20 yaşındayım vücut yapıyorum kahvaltı hariç ekmek yemiyorum. Yesem bile en fazla 2 dilim ve kepekli ekmek ve şu marketlerde satılan premium ekmek içinde çok kalsiyum var tadı güzel öneririm. Eğer kilolu iseniz özellikle çocuklar 9-15 yaş arası obezite ve çeşitli hastalıklara sebep olur. Lütfen çok fazla ekmek yemeyin yerseniz bile kepekli veya light, premium ekmeklerden yiyin.

Ekmeksiz bir şey yiyemem. Burun ameliyatı olduktan sonra 1 hafta sıvıyla beslenmek zorundaydım diye günler geçmek bilmedi. Pilavı da makarnayı da ekmekle yerim. Öbür türlü işkence, midem kaldırmıyor monoton lezzeti.

Vay be ne çok ekmek sevdalısı varmış:)
Türk halkının niye bu kadar sağlıksız olduğu beslenme alışkanlığında gizli zaten :)
Bildiğim kadarıyla avrupanın en sağlıksız toplumu Türk toplumu, çünkü dengesiz besleniyoruz, bunun en tipik örneği beyaz ekmek yeme alışkanlıgımız.
Mesela ben, bir öğünde ne kadar ekmek yersem yiyim 2-3 saat sonra daha da fazla acıkıyorum çünkü beyaz ekmek, mesela pirinç gibi gıdalar kanda çok fazla insülin salgılanmasına sebep oluyor. Basit şeker hızlıca başta karaciğer olmak üzere vücutta yağa dönüşüyor. Bundan sonra tekrar kan şekeri düşüyor bu yeme ihtiyacı doğuyor.
Kısır döngü gibi bir şey bu, bana kalsa beyaz ekmeği yasaklarım ama malum ülkemizin ekonomik durumu kötü.

Son 10 yıldır hiç ekmek yemediğimden dolayı benim için diyet meselesi bu durum. Ama ekmek yeseydim kesinlikle zengin işi olurdu. Et'in yağına ekmek banmayı özledim:)

Sanırım bunun nedeni, et fiyatlarının artması ve halkımızın ekmeksiz yemeyince doymayacağımızı zannetmesi. E haliyle doymayacağımız için, daha fazla et alacağız. Daha fazla et, daha fazla para demek. Mantık bu.

Zengin işi falan bir tarafa, makarna, mantı gibi hamur işlerinde bile ekmek yemeden kalkınca bir doymamışlık hissi geliyor, nedenini bilmiyorum :)

Geri
Yukarı