Etil alkolden içki hazırlamak

batuhan3707

Hectopat
1 litre etil alkol aldım. Yarısına viski, diğer yarısına rakı hazırlamak istiyorum. Aldığım kitler 1 litre etil alkol için hazırlanmış. Satan kişi ise 1 litreye direk birinin koyulması gerektiğini, ayrı ayrı 2 içki türü hazırlamak istiyorsam 2 adet 1 litre etil alkolle yapmam gerektiğini, yoksa kötü sonuç alacağımı söylüyor. Buna ben pek inanmadım açıkçası. Düz mantık olarak 1 litre etile 1 kitin tamamını döküyorsak, yarım litre etile de yarısını dökmek aynı tadı verir diye düşünüyorum. Aranızda bilen biri varsa yardımcı olabilir mi bana bu konuda?

Gerek yok, viski mayası var kendi viskini kendin yap. Alkolden içkiyi izinsiz üretirseniz eğer suç işlemiş olursunuz. Ancak fermante etmek, mesela ev yapımı şarap vb bunlara dahil değil. Keske üretebilsek ilk yapacağım içki jaeger olurdu 😁
Edit:Yanılıyor da olabilirim.
Satılmadığı sürece suç değil diye biliyorum. Viski mayası dediğiniz şey ne ilk defa duydum. Her türlü etil alkol ile yapılıyor diye biliyorum viskiyi.

Öncelikle ölçek bardakları satılıyor ondan edinin. İnternetten bulabilirsiniz.

Aktif karbon alın. Akvarumcularda bulunuyor.

İnternette satılan rakı, viski veya artık ne tercih ediyorsanız kitini edinin. 25-30 lira civarı kitler.

Meşe cipsi. İnternette bulabilirsiniz.

Aktif karbonu bir süzgeç veya filtre kahve kağıdına koyun. Etil alkolünüzü 4-5 kere aktif karbondan geçirin. Viski için alkol oranını %30, rakı için %35 olacak şekilde ayarlayın. Çeşme suyu kullanmayın. Rakınıza ekstra anason özü ekleyebilirsiniz. Viski için ise içmeden önce içine meşe cipsi koyarak (4, 5 yaprak yeterli) en az iki hafta serin ve ışık görmeyen yerde bekletin. Hem rengi hem de tadı oturmuş olacaktır.

Kesinlikle içkilerinizi plastik şişelerde hazırlamayın, saklamayın. Afiyet olsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı