Çözüm ETS 2 Crash.log Fatal Error hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
6
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İlk önce merhabalar. Az önce bir konu açtım ama yanlışlıkla önizleme yerine oluştur kısmına bastım. Bu yüzden konu eksik açıldı ve moderatör yanlış anladı. Konu : ETS 2 Crash.Log Fatal Error hatası - Technopat Sosyal

Ben TruckersMP'yi açtığımda ya oyun çöküyor ya da Unreleable Connection hatası veriyordu ve beni kickliyordu. Ben ise kendimce bir yöntem buldum. İnşAllah bu sorunu yaşayanların sorununa çözüm olur. İnternette araştırdım ama böyle bir yöntem çıkmadı.

İlk önce oyunun sürümünü öğrenmeliyiz. Bunun için oyuna girip profilleri seçtiğimiz kısımda sol üst köşede bulunan sürümü not etmeliyiz.

Ekran Alıntısı.PNG

(Fotoğraf bana ait değildir!)

Sonra TruckersMP'ye girip orada yazan sürüme bakalım.

TMPı.PNG

Benim sürümüm 1.35.1.XXs idi. Kısacası TruckersMP sürümü ile uyumlu değildi.

Sorunu bulduk. Şimdi çözüme gelelim.

Steam>Kütüphane>ETS 2>Sağ tık>Özellikler>Betalar

şeklinde ilerliyoruz.

Karşımıza şöyle bir menü çıkacak.

betalartısı.PNG

Sizde yüksek ihtimalle hiç bir betaya katılma seçeneği çıkacak. Siz onu Fotoğrafta gözüktüğü gibi ayarlayacaksınız. Şu an en güncel sürüm 1.35 olduğu için 1.35 sürümünü seçmelisiniz. Eğer ileride 1.36, 1.37 gibi sürümler çıktığında yeni sürümü seçeceksiniz.

"temporary_1_35 - 1.35.x for incompatible for mods" seçeneğini seçin ( Yeni sürüm çıktığında yenisini seçin. )

Oyuna güncelleme gelecektir.

Güncellemenin yapılmasını bekleyin.

Oyunun kendine gelebilmesi için oyuna girin ve biraz oynayın. Size düşük sürüm uyarısı verebilir takmayın.

Sonra TruckersMP'ye girin ve oynayın.

Hata olursa buraya yazabilirsiniz.

İyi oyunlar.

İlk önce merhabalar. Az önce bir konu açtım ama yanlışlıkla önizleme yerine oluştur kısmına bastım. Bu yüzden konu eksik açıldı ve moderatör yanlış anladı. Konu : ETS 2 Crash.Log Fatal Error hatası - Technopat Sosyal

Ben TruckersMP'yi açtığımda ya oyun çöküyor ya da Unreleable Connection hatası veriyordu ve beni kickliyordu. Ben ise kendimce bir yöntem buldum. İnşAllah bu sorunu yaşayanların sorununa çözüm olur. İnternette araştırdım ama böyle bir yöntem çıkmadı.

İlk önce oyunun sürümünü öğrenmeliyiz. Bunun için oyuna girip profilleri seçtiğimiz kısımda sol üst köşede bulunan sürümü not etmeliyiz.

Eki Görüntüle 461483
(Fotoğraf bana ait değildir!)

Sonra TruckersMP'ye girip orada yazan sürüme bakalım.

Benim sürümüm 1.35.1.XXs idi. Kısacası TruckersMP sürümü ile uyumlu değildi.

Sorunu bulduk. Şimdi çözüme gelelim.

Steam>Kütüphane>ETS 2>Sağ tık>Özellikler>Betalar

şeklinde ilerliyoruz.

Karşımıza şöyle bir menü çıkacak.

Sizde yüksek ihtimalle hiç bir betaya katılma seçeneği çıkacak. Siz onu Fotoğrafta gözüktüğü gibi ayarlayacaksınız. Şu an en güncel sürüm 1.35 olduğu için 1.35 sürümünü seçmelisiniz. Eğer ileride 1.36, 1.37 gibi sürümler çıktığında yeni sürümü seçeceksiniz.

"temporary_1_35 - 1.35.x for incompatible for mods" seçeneğini seçin ( Yeni sürüm çıktığında yenisini seçin. )

Oyuna güncelleme gelecektir.

Güncellemenin yapılmasını bekleyin.

Oyunun kendine gelebilmesi için oyuna girin ve biraz oynayın. Size düşük sürüm uyarısı verebilir takmayın.

Sonra TruckersMP'ye girin ve oynayın.

Hata olursa buraya yazabilirsiniz.

İyi oyunlar.
Launch ETS2 diyince cannot create crash log file diye bir hata aliyorum.

Launch ETS2 diyince cannot create crash log file diye bir hata alıyorum.
Steam üzerinden eksik dosya kontrolü yaptınız mı? Bu arada imzanızda bulunan Samsung HDD'yi ben de kullandım. Artık çok eskidi onlar. Acilen yeni bir SSD almalısın. Zaten fiyatları ucuzladı.

Hata ile ilgili ekleme yapıyorum : Araştırdım ve sorunun genellikle sunucunun en yoğun saatlerde olduğu vakitte belirdiğini fark ettim. Özellikle yoğunluktan dolayı kuyruk oluşunca ve yavaş bir HDD sahibiyseniz bu sorun daha fazla görülüyor.

Daha boş bir sunucuya girerek ve SSD alarak ( Zaten SSD olmayan bilgisayar artık olmamalı. ) sorunla daha rahat başa çıkabilirsiniz.

Son düzenleme:
Steam üzerinden eksik dosya kontrolü yaptınız mı? Bu arada imzanızda bulunan Samsung HDD'yi ben de kullandım. Artık çok eskidi onlar. Acilen yeni bir SSD almalısın. Zaten fiyatları ucuzladı.

hata ile ilgili ekleme yapıyorum: Araştırdım ve sorunun genellikle sunucunun en yoğun saatlerde olduğu vakitte belirdiğini fark ettim. Özellikle yoğunluktan dolayı kuyruk oluşunca ve yavaş bir HDD sahibiyseniz bu sorun daha fazla görülüyor.

Daha boş bir sunucuya girerek ve SSD alarak ( zaten SSD olmayan bilgisayar artık olmamalı. ) Sorunla daha rahat başa çıkabilirsiniz.

Öncelikle yaşım 13 olduğu için SSD alamıyorum. Param yok. Ve hatayı TruckersMP uygulamasından alıyorum. Her türlü yöntemi denedim. OpenGL olarak açtım, olamdı. DirectX11 olarak açtım, olmadı. Silip yeniden kurdum olmadı. Hiçbir şekilde olmuyor.
Steam üzerinden eksik dosya kontrolü yaptınız mı?
sunucunun en yoğun saatlerde

Yaptım. Uygulamayı çalıştırmıyor ki Server'a girsem.

Öncelikle yaşım 13 olduğu için SSD alamıyorum. Param yok. Ve hatayı TruckersMP uygulamasından alıyorum. Her türlü yöntemi denedim. OpenGL olarak açtım, olamdı. DirectX11 olarak açtım, olmadı. Silip yeniden kurdum olmadı. Hiçbir şekilde olmuyor.

Yaptım. Uygulamayı çalıştırmıyor ki Server'a girsem.

Aaa yaşlarımız çok yakın. :D Hemde çok.

Hmm... Ekran kartın DX9. ETS 2 için son güncelleme ise DX9 desteğinin kaldırıldığını söylüyor? 1.36 olan ETS 2 açılıyorsa sorun yok demektir. O zaman TMP'de sorun.

Yok kankam olmadı.

Aslında yeni bir konu açarsan daha iyi olur. Burada konu dışına çıkmaya başladık. Ayrıca senin sorununun çözümünü bilen olursa başlıktan anlayabilir.

Yeni bir yöntem buldum bir dene :
c/programfilesx86/steam/steamapps/common/ETS2/bin
buraya gir win64 sil. Oyunun dosya konumu senden farklı olabilir.

Sonra Steam üzerinden dosya doğrulama yap. TMP'nin uyumluluğunu Windows 7 veya 8 yap. Belki düzelir.

".NetFramework" indirmeyi dene. En sürümü 4 haberin olsun.

Bu arada bu işlemleri yaptıktan sonra hemen TMP'ye girme. 5-10 dakika tek oyunculu takıl.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı