ETS 2 Dikey eşitleme sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

Amiidamaru

Kilopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar oyunda dikey eşitleme kapattığımda oyun içi araç sürüşlerinde sorun yaşamıyorum gayet akıcı fakat menüye geldiğimde kasanın içerisinden garip garip sesler geliyor ve beni ürkütüyor. Ekran kartı fanlarının çok hızlı dönmesinden şüphelendim ve Afterburner ile kontrol ettim fakat donanım ısıları dahil her şey normal görünüyor.
Şimdi bana dikey eşitlemeyi aç o zaman diyeceksiniz ama açınca da ani droplar meydana geliyor ve böyle bir sisteme dünyanın parasını verince insanın hoşuna gitmiyor. Aksine sövesim geliyor.
Sesin nereden geldiğini tam olarak anlayamadım. Kasanın camını açıp dinleyerek tespit etmeye çalıştım fakat bulamadım.

Not: G-Sync açık veya kapalı durumdayken de aynı sorun var.

• Asus B360M-K
  • İ5 9400F
  • Asus ROG Strix RTX 2060 OC
  • 2x8GB 3000MHz RAM (2666MHz'da çalışıyor)
  • Samsung C24FG7x 23,5" 144Hz 1ms Monitör
  • Ekran kartı sürücü sürümü: 442.19
  • Windows sürümü: Sürüm 1909 (İS Derlemesi: 18363.657)

Menüde yük karta biniyor ve FPS tavan yapıyor, tam yüke giren kart da Coil Whine varsa ses çıkarır yani tahminen sorun bu ama ses kaynağını iyi araştırın. PSU veya GPU'da oluyor genelde. Eğer CW varsa garantiye yollayın kartı değişim çıkar. Bir de Nvidia'nın ayarlarından FPS'i 144'e sabitleyin. V-Sync açmanıza gerek kalmadan. Tüm uygulamalarda yapmak istemiyorsanız da özel uygulama seçin kısmından ETS2.EXE'yi seçip ona özel ayar uygulayabilirsin.

xxxx.png

Coil Whine muhtemelen. Ana menüye geldiğinizde, FPS yükselince çığlık şeklinde bir ses mi geliyor?
Aynen öyle hocam. Menüde hayvan gibi FPS oluyor bu sefer kasada bir yerlerden tam anlayamadım.
Menüde yük karta biniyor ve FPS tavan yapıyor, tam yüke giren kart da Coil Whine varsa ses çıkarır yani tahminen sorun bu ama ses kaynağını iyi araştırın. PSU veya GPU'da oluyor genelde. Eğer CW varsa garantiye yollayın kartı değişim çıkar. Bir de Nvidia'nın ayarlarından FPS'i 144'e sabitleyin. V-Sync açmanıza gerek kalmadan. Tüm uygulamalarda yapmak istemiyorsanız da özel uygulama seçin kısmından ETS2.EXE'yi seçip ona özel ayar uygulayabilirsin.

Eki Görüntüle 500399
Hemen deniyorum hocam. Bir tek bu oyunda başıma geldi şimdiye kadar.
Bildigim kadariyla sizin monitorunuz freesync ama siz g-sync acik kullaniyorsunuz? Oncesinde nvidia-freesync acma ayarlamalarinizi yaptinizmi?
Monitör ayarlarında FreeSync açtım sonra nvidia kontrol paneli üzerinden G-Sync aktifleştirdim. Farklı bir ayarı daha mı var?

Eki Görüntüle 500399
Hocam söylediğin ayarı oyunu seçerek yapıyorum ama oyun içi dikey eşitlemeyi kapatınca FPS yine yükseliyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı