ETS 2 Dorse dingili ne iş yapar?

Emir'inKedisi

Hectopat
Merhaba, geçenlerde ETS 2 oynayamaya iyice merak saldım ancak hala basit şeyleri bile bilmiyorum biraz araştırdım ama güzel bir yazı bulamadım.
İlk dorsemi aldım ve arka tekerlerinden birini indirip kaldırabildiğimi fark ettim bu ne işe yarar. Ve dorseyi yapılandırırken şasi seçeneklerinde değiştirmeli, uzatmalı gibi ibareler vardı bunlar hakkında kısa bir bilgi verebilir misiniz? Hem bir rehber niteliğinde olur. Dorselerde daha çok tekerler ne işe yarar mesela. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde tırcılar dingilleri yükü paylaştırmak için kullanırlar. Dorse yüklendiği zaman yükü daha fazla tekere dağıtmak için dingilleri indirirler. Ama dorse yüksüzken dingiller kaldırılır. Bu sayede hem yakıttan hem de lastikten tasarruf edilir. Bu gerçek hayat senaryosuydu. Oyunda bir etkisini görememiştim ben.

Normalde tırcılar dingilleri yükü paylaştırmak için kullanırlar. Dorse yüklendiği zaman yükü daha fazla tekere dağıtmak için dingilleri indirirler. Ama dorse yüksüzken dingiller kaldırılır. Bu sayede hem yakıttan hem de lastikten tasarruf edilir. Bu gerçek hayat senaryosuydu. Oyunda bir etkisini görememiştim ben.

Oyunda yol tutuşuyla ilgili fark oluyor.

Eğer karoser ve diğer parçalar yeterince sağlamsa daha fazla dingil/tekerlek sayesinde daha ağır yük taşınır. Boşta iken gereksiz sürtünmeyi engellemek için bazı dingiller kaldırılabilir. Bu sayede lastik aşınması ve yakıt tüketimi azalır. Uzun zamandır ETS 2 oynarım ama bu detayı koy(a)mamışlar. Oyunda etkisi yok. Sadece yük ağır olduğunda dingil kaldırmana izin vermiyor ve kalkık iken dorse daha çok sallanıyor.

Geri
Yukarı