ETS 2 düşük ekran kartı kullanımı

Edgar Davids

Picopat
Merhaba arkadaşlar RTX 4060, R5 7500F'li bir sisteme sahibim. ETS 2 ve diğer bazı oyunlarda ekran kartı kullanımım %90 kullanımların altına çok sık düşüyor. ETS 2'de mesela %60-%70'lere kadar düşüp FPS değerlerimin düşmesine neden oluyor. Ayrıca işlemci kullanımım Max. %25 civarlarına kadar çıkıyor. Bazı yerlerde de ufak kasma gibi takılmalar yaşıyorum oyun yavaşlıyormuş gibi olup takılıyor fan RPM değerlerini vs. ekran görüntüsü olarak aktardım. Bakıp bir anormallik var mıdır diye değerlendirirseniz sevinirim.

Dosya Ekleri

• ETS FPS.png
    ETS FPS.png
    2,8 MB · Görüntüleme: 20
  • RPM.png
    RPM.png
    28,5 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar RTX 4060, R5 7500F'li bir sisteme sahibim. ETS 2 ve diğer bazı oyunlarda ekran kartı kullanımım %90 kullanımların altına çok sık düşüyor. ETS 2'de mesela %60-%70'lere kadar düşüp FPS değerlerimin düşmesine neden oluyor. Ayrıca işlemci kullanımım Max. %25 civarlarına kadar çıkıyor. Bazı yerlerde de ufak kasma gibi takılmalar yaşıyorum oyun yavaşlıyormuş gibi olup takılıyor fan RPM değerlerini vs. ekran görüntüsü olarak aktardım. Bakıp bir anormallik var mıdır diye değerlendirirseniz sevinirim.

İşlemciniz nedir? Darbogaz olabilir.

FPS değerleri sisteme göre çok düşük kalıyor hocam ekran kartı kullanımı bu oyunda genel olarak mı böyle? Her sistemde ekran kartı kullanımı bu kadar düşük oluyor mu?

Oyunun kullandıgı grafik motoru iyi degil, cok eski yeni ekran kartlarında sıkıntı yapabiliyor. 2K veya 4K'da oynamaya calıs veya dedigim gibi normal mapping acıksa kapatmayı dene.

Bende 7500f ve rx 7700 xt kullanıyorum, ekran kartı kullanımı düşük oluyor. Oyun motoruyla alakalı bu bence. Bir şey denedim trafiği kapattım kullanım %90 ve üstü oluyor ama trafiği en fulle getirdim. Önümde araçlar birikene kadar bekledim kullanım %36 ya kadar düştü.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı