ETS 2 en hızlı tır hangisidir?

Gerçek dünyada.
Stockholm yakınlarında bulunan södertalje.

Hocam ne yaptınız siz gerçek dünayada istemiyorum normal oyunda galerisini keşfetmek için hangi şehre gitmem gerekiyor?

Forumda buna dair açılmış konular var ama eski olduğu için şimdi yine sordum. Oynayıp bilenler varsa yazabilir mi?
Öncelikle selamlar kardeşim. Volvo ve scaina bu işin başında bulunmakta. Hız koyduğun dingil sayısına göre değişmekte. Volvonun 750 ve Scaina nın 730 beygirlik turları oyundaki en yüksek güce ve beygir sahip tırlar. Beygiri ayarladıktan sonra vites önemli 6 vites takarsan kalkıştı baya hızlı ama 150 gibi bir sınırı var ben düz 12 vites kullanıyorum ve 165-170 civarı bir hız alıyorum. Dingil sayısını arttırmak yük taşıma kapasitesine ağır yük varken hızlanmana etki ediyor. Onu kendine göre ayarlayabilirsin. Benim kullandığım tır volvo en sondaki tırı. Dingil sayısı tek, vites düz 12,motor 750 beygir.

indir.jpeg

Şimdilik Scania S730 diyorum, 4x2 araçlar daha hızlı. Volvo 'da güzel ama Scania gibi oturaklı değil.

Öncelikle selamlar kardeşim. Volvo ve scaina bu işin başında bulunmakta. Hız koyduğun dingil sayısına göre değişmekte. Volvonun 750 ve Scaina nın 730 beygirlik tırları oyundaki en yüksek güce ve beygir sahip tırlar. Beygiri ayarladıktan sonra vites önemli 6 vites takarsan kalkıştı baya hızlı ama 150 gibi bir sınırı var ben düz 12 vites kullanıyorum ve 165-170 civarı bir hız alıyorum. Dingil sayısını arttırmak yük taşıma kapasitesine ağır yük varken hızlanmana etki ediyor. Onu kendine göre ayarlayabilirsin. Benim kullandığım tır volvo en sondaki tırı. Dingil sayısı tek, vites düz 12,motor 750 beygir.
Viraj performansı için 15 ton civarında yük alınmasını tavsiye ederim. Dingil sayısı artınca 6x4 daha hızlı hızlanıyor ama dönmüyor, 6x2 ise hantal kalıyor ama virajda güzel oluyor. 8x4 zaten normal yükler için saçmalık. Bence bu yüzden en optimum 4x2 şasi. Şanzıman dediğiniz gibi 12 vites olmalı ancak retarderli olan şart. Bence retarder gerçekte de emniyet açısından zorunlu olmalı. Retarder oyunda pek gerçekçi çalışmıyor, gerçekte kafanıza göre her yerde hele ki ıslak zeminde retarder çekemezsiniz. Son olarak fren tuşu sadece çekicinin frenlerini aktive ediyor, buda dengesiz bir frenlemeye sebebiyet veriyor. Belgelerimde oyunun dosyalarının olduğu yerde controls.sii dosyası var, onu açın fren tuşunun olduğu yeri kopyalayın, ctrl+f kombinasyonu ile trailer brake kısmını bulun uygun biçimde oraya yapıştırın. Oyun çok daha keyifli hale geliyor. Fren gücü fazla gelirse oynayış ayarlarından kısarsınız. Fren olayı bu oyunda gerçekten çok kötü, tır dediğin araç 40-50 ton toplam ağırlıkla saatte 80-90 KM/H hızla gidebilen bir cisim. Şak diye duramaz, balatalarını soğutman lazım yoksa fren tutmaz(patladı diyorlar ya). Bunlar çok önemli detaylar ama 13 senedir pek bir şey olduğu yok, aynı şeyleri ısıtıp ısıtıp önümüze koyuyorlar.

Son düzenleme:
750'lik Volvo motor Swap'lı 16 vites Scania şanzıman Swap'lı küçük kasa Iveco.

Hocam merhaba Truckers MP oynuyorsaniz reno t ve Mercedes actros eski kasa 6 vites yuksek motor takarsaniz ucuyorlar eger normal ETS 2 yse Scania r 730HP ucuyor

Geri
Yukarı