ETS 2 GPU kullanımını nasıl azaltırım?

Nikola.Tesla

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Laptopumda ETS 2 oynarken ekran kartının kullanım oranını kontrol ettim %100 olarak görünüyordu. Laptopum ETS 2 oynarken hatrı sayılır derecede ısınıyor. Harici ekran kartını devre dışı bırakıp işlemcinin dahili ekran kartını aktif ederek oyuna girdim fakat yine %100 GPU kullanımı ile karşılaştım. Oyunu en düşük ayarlarda açıyorum. 130-140 FPS alıyorum ama benim için çok önemli değil, 50-60 FPS yeterli benim için. Acaba oyunun ekran kartı kullanımını nasıl azaltabilirim?

Sistem özelliklerim:
i7-8550U.
8 GB RAM.
2 GB MX150 ekran kartı.

Arkadaşlar merhaba. Laptopumda ETS 2 oynarken ekran kartının kullanım oranını kontrol ettim %100 olarak görünüyordu. Laptopum ETS 2 oynarken hatrı sayılır derecede ısınıyor. Harici ekran kartını devre dışı bırakıp işlemcinin dahili ekran kartını aktif ederek oyuna girdim fakat yine %100 GPU kullanımı ile karşılaştım. Oyunu en düşük ayarlarda açıyorum. 130-140 FPS alıyorum ama benim için çok önemli değil, 50-60 FPS yeterli benim için. Acaba oyunun ekran kartı kullanımını nasıl azaltabilirim?

Sistem özelliklerim:
i7-8550U.
8 GB RAM.
2 GB MX150 ekran kartı.

Düşey senkronizasyon (V-Sync) aktif et. Sorunun büyük ihtimalle çözülür.

V-Sync veya açılımıyla Vertical Synchronization, bilgisayar oyunlarında görüntü oranını monitörün yenilenme hızıyla eşleştirmenize yardımcı olan bir seçenektir. V-Sync'nin açık olması halinde monitörün kapasitesine oranla görüntü sunulur ve bu sayede ekranda meydana gelen kırılmaların (tearing) önüne geçilir? (Alıntıdır).

GPU kullanımı yüksek olursa bir sorun olcağını sanmıyorum. İlginç olan şey benim laptop özelliklerim de tamamen aynı. Sizinkinin modeli ne acaba? Bunun dışında vsync aktif etmek işe yarayabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı