ETS 2 için Direksiyon önerileri ve teklifleri

1000 TL altı vites hariç fakat en azından debriyajlı bir direksiyon+pedal seti var mıdır?

• Evet.

Oy: 9 56,3%
  • Hayır!

Oy: 7 43,8%

• Oy verenlerin toplamı
    16

Sebastiann

Kilopat
Daha fazla  
Benim almak istediğim direksiyon setleri Logitech'e ait fakat fazla para vermek istemiyorum. 6 vitesli bildiğiniz ucuz set var mı? Yok ise 2. el satan (sağlam) fiyat belirtirseniz iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
1000 ₺ altı debriyajlı direksiyon seti Logitech bulabilirsin oda G27 olur. Zaten sıfır bulma şansın yok. Veya debriyajsız da olur diyorsan Logitech DFGT öneririm. Başlangıç için iyi bir direksiyon ve üzerinde G27'den daha fazla tuş var.

Logitech MOMO ile baya bir oynatmıştım bu simülasyonu. Kulakçık tipi vitesi, Feed back özelliği ve malzeme kalitesiyle çok memnun kalmıştım. Başlangıç olacaksa böyle bir model seçebilirsiniz. DFGT modelinin dönüş açısı daha fazla ama ikisini de denemiş biri olarak MOMO daha kaliteli gelmişti bana. Fiyatının daha uygun olması da cezbetti tabi. :)

hocam deneyimlerini söyle bende alacam önerirsen dönüş yap

G29 gerçekten çoğu direksiyonun bir üst segmentiymiş. Dedikleri kadar var. Öncelikle G920 ile kıyasladım. Benim Xbox yahut PS oynamak gibi bir hevesim yok. O yüzden PC'ye uyumlu olması benim için yeterliydi. Alırken dikkat ettiğim öncelikle tuş kombinasyonları oldu. G29'da daha fazla kombinasyon var ve tüm her şey elimin altında oluyor.

Sürüş deneyimini de soracak olursanız. DFGT'deki gibi tırtıklı bir dikresiyon kalibrasyonu yoktur. Daha yumuşak ve güçlü. Ayarladığınız direncin dışına çıkmak isterseniz yüksek bir güç uygulamak zorunda kalıyorsunuz. Bu da gerçekçiliği artırıyor. Vites kutusu çok iyi. R'yi kullanmak için hafif bastırıp R kutusuna sokuyorsunuz. Mutlaka denemelisiniz. Ben ne anlatsam nafile. 1700 TL'ye Media Markt'dan almıştım. İnternete güvenemedim. Ödemeyi yaptıktan sonra sağolsunlar kutuyu açıp kontrol etmeme izin verdiler. Sorun çıksaydı bir daha bir daha gitmeme gerek kalmadı.

İyi oyunlar.

Bende dün 2.el G27 satın aldım. Nasipse inşallah yarın gelecek. Bende sizin gibi düşünüyordum. Ancak şu an bende snopy V5H var. ben deli gibi araba kullanmayı seven biriyim. Dolayısıyla hiç zevk vermedi. Eğer işin zevkindeyseniz DFGT ve ya G27 almalısınız bütçesine göre. Ancak yok yine zevkte olsun ama biraz daha kaliteli olsun derseniz MOMO almalısınız. Ancak bütçeniz 650-700-750 civarlarına çıkabilirse temizinden G27 almalısınız. G27 alırsanız sizi uzun süre idare edecektir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı