ETS 2 için Logitech Driving Force GT Alınır mı?

Umut Özgan

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. ETS 2'yi neredeyse çıktığından beri aktif olarak oynuyorum ve bu süre zarfında da sadece klavye ile oynayabildim. Hiç direksiyon deneyimim olmadı. Bir miktar para biriktirdim ve ikinci el bir Logitech Driving Force GT almak istiyorum. İleride belki biraz daha para biriktirebilirsem G27 veya G29'a geçebilirim fakat şu an öyle bir bütçem yok. Sizce ikinci el temiz bir DFGT alsam giriş seviyesi için yeterli olur mu? Yoksa sizce 4 - 5 ay daha bekleyip G27 veya G29 mu almalıyım?
DFGT kullanma fırsatı olan arkadaşlardan da yardım bekliyorum. Sizce DFGT giriş seviyesi için yeterli mi? Yorum ve görüşlerinizi bekliyorum. Bu arada debriyaj veya vites benim için önemli değil her türlü otomatik vites kullanacağım.

Ben ilk olarak sıfır Driving Force GT almıştım. Bana hiç zevk vermedi sonraki hafta ikinci el G27 aldım. Bence imkanın varsa biraz bekle ve G27 ya da G29 al. Yok ben otomatik vites kullanacağım diyorsan Driving Force GT de tercih edilebilir.

Ben ilk olarak sıfır Driving Force GT almıştım. Bana hiç zevk vermedi sonraki hafta ikinci el G27 aldım. Bence imkanın varsa biraz bekle ve G27 ya da G29 al. Yok ben otomatik vites kullanacağım diyorsan Driving Force GT de tercih edilebilir.

Evet otomatik vites kullanmayı düşünüyorum. Biraz da bu yüzden DFGT yattı aklıma.

Biraz oynadıktan sonra sıkıyor. Multiplayer oynasan biraz daha iyi olur ama kaza yapınca sıkıntı. Aylardır poşetinde duruyor benim DFGT.

Ben sıkılacağımı pek düşünmüyorum doğrusu. Neredeyse oyun çıktığından beri (Mercedes'in Majestic, DAF'ın DAV, IVECO'nun IVEDO olduğu zamanlar. [emoji4]) neredeyse fırsat buldukça her gece oynuyorum 1 - 2 saat. Gece yolculukları çok hoşuma gidiyor.

Sizce DFGT giriş seviyesi için yeterli mi?
Fazlasıyla yeterli. Hatta orta seviye bir direksiyon bile diyebilirim.
Bu arada debriyaj veya vites benim için önemli değil her türlü otomatik vites kullanacağım.
O zaman mesele yok. Alabilirsiniz.

Direksiyonu Need for Speed Hot Pursuit (2010), Colin McRae Rally Dirt 2, ve ETS 2 oyunlarıyla bayağı oynamıştım. Yolda giderken verdiği hissiyat gerçekçiydi. Mesela asfalt yoldan bir anda toprak yola giriyorsunuz o zaman direksiyon toprağın üzerinde gidiyormuşsunuz gibi titreşim veriyor.

Tek sorun zeminde halı yoksa pedallara sert bastığınız zaman pedallar kayıp gidiyor. Halı varsa hiç sıkıntı yok, pedalların altında tutunması için dikenli bir yüzey mevcut.

İmkanınız varsa almadan önce deneyin.

Fazlasıyla yeterli. Hatta orta seviye bir direksiyon bile diyebilirim.

O zaman mesele yok. Alabilirsiniz.

Direksiyonu Need for Speed Hot Pursuit (2010), Colin McRae Rally Dirt 2, ve ETS 2 oyunlarıyla bayağı oynamıştım. Yolda giderken verdiği hissiyat gerçekçiydi. Mesela asfalt yoldan bir anda toprak yola giriyorsunuz o zaman direksiyon toprağın üzerinde gidiyormuşsunuz gibi titreşim veriyor.

Tek sorun zeminde halı yoksa pedallara sert bastığınız zaman pedallar kayıp gidiyor. Halı varsa hiç sıkıntı yok, pedalların altında tutunması için dikenli bir yüzey mevcut.

İmkanınız varsa almadan önce deneyin.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Almadan önce dediğiniz gibi denemeyi düşünüyorum.

Hocam uygun fiyata G25 buldum temiz gibi duruyor. Deneyim alacağım sizce almalı mıyım?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı