ETS 2 İşlemci kullanımı dalgalı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ronark

Decapat
Merhaba, ETS 2 oynarken böyle bir şeye denk geldim, sadece ilk çekirdek kullanılıyor geri kalan çekirdekler %1-2 çalışıyor. Farklı oyunlarda da dengesiz bir şekilde çalıştığını gördüm stabil olarak ortalama bir değerde kalmıyorlar fazla dalgalanmalar oluyor nedeni nedir?
İşlemci: R5 1600 AF

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    578,3 KB · Görüntüleme: 67
Son düzenleme:
Merhaba, ETS 2 oynarken böyle bir şeye denk geldim, sadece ilk çekirdek kullanılıyor geri kalan çekirdekler %1-2 çalışıyor. Farklı oyunlarda da dengesiz bir şekilde çalıştığını gördüm stabil olarak ortalama bir değerde kalmıyorlar fazla dalgalanmalar oluyor nedeni nedir?
Oyununuz orijinal mi?

Ve grafikler yükseltildikçe işlemciye binen yük azalır.

Oyununuz orijinal mi?

Ve grafikler yükseltildikçe işlemciye binen yük azalır.

Değil fakat orijinal oyunlarda da dalgalanma oluyor işlemci %40 çalışıyor görünüyor mesela değerlere baktığımda ilk işlemci %70 çalışırken diğerleri %30, %10 çalışıyor stabil olarak çalışmıyorlar.

Korsana destek verilmiyor maalesef. Alırsanız yardımcı oluruz.

Korsana destek verilmiyor maalesef. Alırsanız yardımcı oluruz.

Sorum ETS için değil sadece genel olarak oyunlar için soruyorum Far Cry, ARK oynarken de aynısı oluyor ikisini de satın aldım ve yükledim bunlara cevap veriyormuş gibi düşünün kendinizi.🙂

Hocam benimki de sizinki gibi, i59400F kullanıyorum acaba işlemcinin çalışma prensibi ile mi alakalı? Oyun sadece az performans mı ihtiyaç duyuyor?

Oyun İçi.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam benimki de sizinki gibi, i59400F kullanıyorum acaba işlemcinin çalışma prensibi ile mi alakalı? Oyun sadece az performans mı ihtiyaç duyuyor?
Eki Görüntüle 678658

Sanırım sadece ekran kartına yükleniyor işlemcinin tek çekirdeğini aktif olarak kullanıyor anlaşılan hepimizde, ama dediğim gibi diğer oyunlarda da aynı olayı yaşıyorum işlemciden yana bir sıkıntı mı var diye düşünüyorum.

Korsana destek vermiyoruz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı