ETS 2 MP düşük GPU kullanımı

ETS 2'yi offline da oynarken GPU kullanımım %100 oluyor ve yüksek ayarlarda oynuyorum fakat ETS2MP'ye geçtiğimde kalabalık bir yere gittiğimde FPS 20-30'a düşüyor. Bu normal gibi geliyor fakat GPU kullanımım %40'dayken 20-30 FPS oluyor. Yani %100 kullanımda 60FPS sabit oynayabilirim ben bu oyunu. Darboğaz olabilir diye CPU kullanımıma baktım o da %20'lerde seyrediyor. Isıyla da bir alakası yok ekran kartı ve işlemci 65 dereceyi geçmiyor.

GTX 1050 Ti 4 GB.
Intel i7 7700HQ 3.6GHz.

Normal. Sizinkinden iyi sistemlerde bile aynı durum yaşanıyor. CS:GO'da da yüzlerce kişinin olduğu bir yerde bulunsanız yine durum aynı olacak. Ne sistemle alakalı, ne de sadece o oyuna özel bir durum. Kısacası online oyunlarda yakınlarda ne kadar kişi bulunursa FPS o kadar düşüyor.

FPS düşüklüğü ekran kartı veya işlemci kullanımından biraz bağımsız bir durum galiba. Yani ETS2'de bazen ben de drop yiyorum ama ETS için ekran kartı kullanımım çok düşük oluyor. Aynı şekilde sıcaklıklar da düşükken oluyor bu durum, yani oyun çok grafik istiyor falan diye değil başka bi olay var galiba ben de bilemiyorum.

Geri
Yukarı