Çözüm ETS 2 "Unreliable Connection" hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Hocam merhaba, öncelikle anlatımdaki sadeliğiniz konuya hakim olmanız takdire şayan teşekkür ederim.
Aynı sorun ile uğraşmaktaydım gösterdiğiniz yol ile sorundan kurtuldum gibi test aşamasındaydım ama şimdiye çoktan serverden atılmıştım şu an bir sorun yok, benim sorum şu olacak bu yaptığımız işlemlerin bize olumsuz bir etkisi olur mu? Ne bileyim güvenlik zafiyeti veya başka bir sorun teşkil eder mi? Tekrardan ilgi alakan için teşekkürler saygılar.

Hocam merhaba, öncelikle anlatımdaki sadeliğiniz konuya hakim olmanız takdire şayan teşekkür ederim.
Aynı sorun ile uğraşmaktaydım gösterdiğiniz yol ile sorundan kurtuldum gibi test aşamasındaydım ama şimdiye çoktan serverden atılmıştım şu an bir sorun yok, benim sorum şu olacak bu yaptığımız işlemlerin bize olumsuz bir etkisi olur mu? Ne bileyim güvenlik zafiyeti veya başka bir sorun teşkil eder mi? Tekrardan ilgi alakan için teşekkürler saygılar.
Tahminimce NetSpeed firmasının internetini kullanıyorsunuz çünkü bu durum kendilerinin size sağlamış olduğu internetin dalga değerlerinin dengesiz olmasından kaynaklanan bir durum. Yaptığımız işlem 3. part bir yazılım veya uygulama ile yapılmamıştır. Windows'un kendi faydalarından yararlanmış bulunmaktayız. Sadece dalgalanan internetinizi belli bir düzeyde sabitlediniz bu işlem ile birlikte. İçiniz rahat olsun Sosyalde yanlışa ve illagele karşıyız 😅

Tahminimce Netspeed firmasının internetini kullanıyorsunuz çünkü bu durum kendilerinin size sağlamış olduğu internetin dalga değerlerinin dengesiz olmasından kaynaklanan bir durum. Yaptığımız işlem 3. part bir yazılım veya uygulama ile yapılmamıştır. Windows'un kendi faydalarından yararlanmış bulunmaktayız. Sadece dalgalanan internetinizi belli bir düzeyde sabitlediniz bu işlem ile birlikte. İçiniz rahat olsun sosyalde yanlışa ve illagele karşıyız 😅

Evet Netspeed kullanıyorum dün gece tavsiye ettiğiniz uygulamayı yapıp saatlerce ETS oynadım ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım, soruma vermiş olduğunuz cevap için teşekkürler.

Herkese merhaba bugün size genellikle Netspeed kullanıcılarının Euro Truck Simulator 2 oyununda TruckersMP kısmına bağlanırken girişte aldığı ''Unreliable Connection'' hatasının kendimce çözümünü göstereceğim.

Eki Görüntüle 1608279Eki Görüntüle 1608280

Hatalar gördüğünüz gibidir. Eğer bu hatayı alıyorsanız yazımı okumaya devam edebilirsiniz😊.

Öncelikle Windows arama kısmına ''Ağ Durumu'' yazınız.
Gelen ekranda ''Bağdaştırıcı Seçeneklerini Değiştir'' kısmını açınız.

Eki Görüntüle 1608283

Kullanmış olduğunuz aktif ağ bağlantısına sağ tıklayarak ''özellikler'' kısmını açınız.

Eki Görüntüle 1608284

Karşınıza gelen ekranda ''İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) seçeneğini açınız ve ayarlarınızı aşağıda vermiş olduğum gibi yapnız.
Ülke geneli 192.168.1.1 kullanmaktadır. Eğer 192.168.1.2 kullanıyorsanız 192.168.1.2 olarak değiştiriniz.

Daha sonrasında ''Tamam'' basarak çıkıp kapatabilirsiniz.
Şimdi ise asıl yapmamız gereken ''MTU'' ayarını yapmalıyız.

Başlat -> Komut Yöneticisi (CMD Komut Sistemi) -> Sağ Tıkla -> Yönetici Olarak Çalıştır -> Komutları Uygulayın:
Mevcut MTU değerini öğrenmek:
netsh interface ipv4 show subinterfaces

Eki Görüntüle 1608296

Sizde tüm değerler 1500 olabilir ben değiştirdiğim için 1458 gözükmektedir. ''Interface'' kısmı sizde değişiklik gösterebilir, ben Wi-Fi kullandığım için kod kısmını ''Wi-Fi'' olarak yazdım. ''Bytes In'' ve ''Bytes Out'' hangisinde aktifse kod kısmına onu yazınız.

Eki Görüntüle 1608301
MTU değerini değiştirmek:
netsh interface ipv4 set subinterface "Wi-Fi" mtu=1458 store=persistent

Wi-Fi kısmını eğer Ethernet değerleriniz aktif ise ''netsh interface ipv4 set subinterface "Ethernet" mtu=1458 store=persistent'' olarak değiştirebilirsiniz.
Ok veya Tamam yazısını gördükten sonra işlem tamamlanmıştır. Oyuna girip teste edebilirsiniz.

Biraz karışık anlatmış olabilirim, yapamayan arkadaşlar ya da anlamayan arkadaşlar için yorumlarda yardımcı olacağım. Umarım sorununuz çözüme ulaşır.
Dostum neetspeed kullanıyorum, bu sorun bendede var. Yapmaya çalıştım ancak yapamadım. Yardımcı olabilir misin acaba? Cmd de sadece bunlar çıkıyor, senin ki gibi değil. Ne yapmam gerek?

Dosya Ekleri

• resim_2023-07-19_110640813.png
    resim_2023-07-19_110640813.png
    13,6 KB · Görüntüleme: 47
netsh interface ipv4 set subinterface "Ethernet" mtu=1458 store=persistent

Üstte vermiş olduğum komutu kullanır mısınız?

Dostum neetspeed kullanıyorum, bu sorun bendede var. Yapmaya çalıştım ancak yapamadım. Yardımcı olabilir misin acaba? Cmd de sadece bunlar çıkıyor, senin ki gibi değil. Ne yapmam gerek?

Konuda bu kısımla alakalı değişiklik gösterebilir diye yazmıştım aslında.

1689767075183.png

Unreliable connection hatası devam ediyor ve hatta ping yüksek gösteriyor hep. Önceden 40 60 falandı şimdi bunu uygulayınca 80 120 arası oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Unreliable connection hatası devam ediyor ve hatta ping yüksek gösteriyor hep. Önceden 40 60 falandı şimdi bunu uygulayınca 80 120 arası oluyor.
Tek çözüm yöntemi bu konuda anlattıklarımdır. Her adımı doğru yaptığınıza emin misiniz? Çözümü uygulayan her üye olumlu sonuç aldığını belirtti. Aldığınız hatayı gösterebilir misiniz?

Adam gibi adam ya.

Tek çözüm yöntemi bu konuda anlattıklarımdır. Her adımı doğru yaptığınıza emin misiniz? Çözümü uygulayan her üye olumlu sonuç aldığını belirtti. Aldığınız hatayı gösterebilir misiniz?

Kanka DNS 192.168.1.2 yapınca internete baglanamiyorum neden oluyor? bu hata Turkcell'e geçince başladı Türk Telekom'da böyle bir sorun yoktu?

Geri
Yukarı