ETS 2 ve ATS için DX11 önemi

%300 ile 400 arasında bir fark var mı ölçekleme de? %400 şehirdeyken FPS'yi 50'ye kadar çekti ya.
%300 de ekranınız FHD ise 3K %400 de ise sanal 4K deneyimi yaşıyorsunuz. Ekran kartı çözünürlüğü yükseltiyor ancak monitöre Full HD şeklinde transfer ediyor. doğal olarak görüntüdeki tırtıklanmalar gideriliyor.

Geçenlerde bu iki oyuna DX11 güncellemesi geldi şu an deneme sürümlerinde. Aşağı yukarı yeni bir sisteme sahip olup FPS değerleriniz biraz düşükse DX11 açmanızı şiddetle tavsiye ediyorum çünkü tarihi eser DX9 yüzünden yıllarca işkence çekiyormuşuz haberimiz yok. DX11 öncesi açınca 40 FPS'ye kadar düşüren %400 ölçekleme ayarını DX11'den sonra açtığımda FPS sürekli 70 civarlarında takıldı ve asla 60'ın altına düşmedi şehir içi olsun şehir dışı olsun fark etmedi. Grafik bakımından bir değişiklik fark edemedim.

ATS için yapmanız gerekenler:

Eki Görüntüle 395741

ETS 2 için yapmanız gerekenler:

Eki Görüntüle 395742

DX11 açmak için her iki oyunda yapmanız gerekenler:

Eki Görüntüle 395743

Düşük sisteme sahip kişilerde FPS artmayabilir.
Ultrada oynuyorum fps 20 - 30 arası oynuyor.Dx11 yapınca fps artışı olacakmı şimdi ?

Merhaba,
Arkadaşlar şuan gece vakti denedim rahat 10-15 FPS artışı aldım, Özelliklerim 1050Ti 16 RAM i7-7700hq ayarlar herşey ultra 43-50 fps alıyorum %400 ölçek.
Merhaba,
Arkadaşlar şuan gece vakti denedim rahat 10-15 FPS artışı aldım, Özelliklerim 1050Ti 16 RAM i7-7700hq ayarlar herşey ultra 43-50 fps alıyorum %400 ölçek.
MSAA yı kapattım 58-60 FPS kesinlikle tavsiye ediyorum.(MSAA ya gerek kalmıyor %400 ölçekte)

MSAA ayarına dikkat etmedim fakat:
Ultra ayarlar + %200 ölçekleme de gündüz-öğlen vaktinde 55+ FPS alıyorum ve gerçekten çok iyi. Yaşasın DX11.

DS4 Windows ile, Dualshock 4'ü kullanabiliyordum, fakat güncellemeyi yükledikten sonra olmuyor. Var mı bu sorundan muzdarip olan?

Geçenlerde bu iki oyuna DX11 güncellemesi geldi şu an deneme sürümlerinde. Aşağı yukarı yeni bir sisteme sahip olup FPS değerleriniz biraz düşükse DX11 açmanızı şiddetle tavsiye ediyorum çünkü tarihi eser DX9 yüzünden yıllarca işkence çekiyormuşuz haberimiz yok. DX11 öncesi açınca 40 FPS'ye kadar düşüren %400 ölçekleme ayarını DX11'den sonra açtığımda FPS sürekli 70 civarlarında takıldı ve asla 60'ın altına düşmedi şehir içi olsun şehir dışı olsun fark etmedi. Grafik bakımından bir değişiklik fark edemedim.

ATS için yapmanız gerekenler:

Eki Görüntüle 395741

ETS 2 için yapmanız gerekenler:

Eki Görüntüle 395742

DX11 açmak için her iki oyunda yapmanız gerekenler:

Eki Görüntüle 395743

Düşük sisteme sahip kişilerde FPS artmayabilir.
Benim sistem baya kötü ve ekran kartı directx 10 veya 10.1 destekliyor. dxdiag da ise directx 11 yazıyor yan oyunu directx 11 ile açar mı ?

%300 ile 400 arasında bir fark var mı ölçekleme de? %400 şehirdeyken FPS'yi 50'ye kadar çekti ya.
Pek birşey farketmiyor hocam 4k ekranda oynamıyoruz zaten denedim ikisini de bilgisayarınız zorlanıyorsa 60fps vermekte hemen %300e alın gayet güzel bence.
MSAA ayarına dikkat etmedim fakat:
Ultra ayarlar + %200 ölçekleme de gündüz-öğlen vaktinde 55+ FPS alıyorum ve gerçekten çok iyi. Yaşasın DX11.
Bende %400den %300e aldım 60 banko fps var çok iyi oldu bu gönderiyi paylaşan arkadaşa çok teşekkürler.
DS4 Windows ile, Dualshock 4'ü kullanabiliyordum, fakat güncellemeyi yükledikten sonra olmuyor. Var mı bu sorundan muzdarip olan?
Hocam bende Steam Link uygulaması ile Akıllı Telefonumu joystik olarak kullanıyordum oyunu Beta sürümüne güncelleyince kontrolcü ayarlarım sıfırlanmış tekrar yapılandırdım sizde bu yöntemi deneyin isterseniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı