ETS 2'de en hızlı tır hangisi?

Gözlemee

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba ETS 2 de Volvo FH grobetrotter XL'ım var ancak nasıl modifiye edeceğimi bilmiyorum oyundaki en hızlı tır hangisi ve nasıl modifiye etmem gerekiyor?
Çekici galerilerine gittiğimde sadece 6 tane falan tır çıkıyor.

Ben epey uğraştım bunun üzerine. Yeni kasa Volvo FH 750 en hızlısı. 4x2 ve 6 ileri şanzıman ile kullanmak lazım. Ama tavsiyem kodlayarak DAF XD'ye yeni kasa Volvo motoru ve yeni Man 6 ileri şanzımanı takmak. En güzel öyle hızlanıyor benim gördüğüm kadarıyla. Bir de mümkün olan en hafif dorseyi takın. O da bayağı etkiliyor.

Son düzenleme:
Stok ve modsuz en hızlı tır, 750 HP motor ve ATF3512D şanzıman ile eski kasa Volvo FH 16. Eski kasa Volvo'nun 2300 devir sınırı var, yeni kasada bu 2100. Yokuş aşağı giderken yeni kasa Volvo ile devir limitine takılırsınız. Eski kasada bu limite takılmazsınız.

Yeni kasa Volvo ile uzun şanzıman ve DLC ile satılan geniş lastik kullanırsanız 174 KM/s(lastiksiz 164) hıza erişirsiniz, sonrasında araba devir kesiciye girer daha gitmez. Eski kasa Volvo ile yokuş aşağı 174'ün de ötesini görürsün. Scania 20 beygir eksiği yüzünden yokuşta ve 160 km/h üstü hızlarda Volvo'ya kıyasla göre daha fazla zorlanıyor.

En hızlı tırı istiyorsanız Eski kasa Volvo motor ve Eski kasa 12 vites uzun oranlı MAN şanzıman kodlayabilirsiniz. 6 viteste MAN şanzıman en uzun oranlısıdır, hem yüksek hız hem de ivme arıyorsan 6 vites MAN şanzıman kodlayabilirsin.

Ben epey uğraştım bunun üzerine. Yeni kasa Volvo FH 750 en hızlısı. 4x2 ve 6 ileri şanzıman ile kullanmak lazım. Ama tavsiyem kodlayarak DAF XD'ye yeni kasa Volvo motoru ve yeni Man 6 ileri şanzımanı takmak. En güzel öyle hızlanıyor benim gördüğüm kadarıyla. Bir de mümkün olan en hafif dorseyi takın. O da bayağı etkiliyor.

Ben bu ayarlara bir de 10k HP atıyorum. Mouse ile direksiyonu hareket ettirirseniz hem virajlari cok kolay ve hizli alirsiniz hem de manevra kabiliyetiniz artar. 10k HP'yi başka bir Volvo'da denedim, aninda takla atiyor ama yanlış hatirlamiyorsam bu ayarlarda (4x2 falan) yana savrulma falan olmuyor.

Oturdum uğraştım sabah sabah, 730 beygir ve 750 beygirlik tüm motorlara 0-100 testi yaptım 🤣
Brüksel çıkışındaki son kırmızı ışıktan başlayarak 4. vitese kadar 2000 devirde vites attım, 3'er deneme yaptım ve ortalamalarını aldım.

Eski kasa DAF XF'e takılı şekilde, bulabildiğim en hafif dorseyi ve 6 ileri Man TGX Euro 6 şanzımanını kullandım.

ets2_20240220_085347_00.png

Sonuç:
  1. Eski Kasa Volvo Motoru, Ort: 10:68 sn
  2. Yeni Kasa Scania S Motoru, Ort: 10.79 sn
  3. Yeni Kasa Volvo Motoru, Ort: 10.83 sn
  4. Yeni Kasa Scania R Motoru, Ort: 10.86 sn
  5. Eski Kasa Scania R Motoru, Ort: 10.86 sn
  6. Eski Kasa Streamline Motoru, Ort: 10.88 sn
Yani oyundaki en hızlı motor eski kasa 750 beygirlik Volvo motor gibi görünüyor. Şanzımanları tek tek deneyemeyeceğim, tonla şanzıman var ama 10 yıldır falan ETS 2 oynarım; şimdiye kadar 6 ileri Man şanzımanı pişman etmedi pek. O yüzden onu kullanıyorum genelde. Bu arada @Turgineer sizin de şanzıman konusunda fikrinizi merak ediyorum :D

Son düzenleme:
Bu arada @Turgineer sizin de şanzıman konusunda fikrinizi merak ediyorum :D
Aslında hiçbir fikrim yok.

Ben daha çok "Renault ise sür" kafasındayım. Diğer marka tırları pek kullanmıyorum. :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı