ETS 2'de satın alınan dorseler alınmazsa şoförler gidip alır mı?

Creative52

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, 2 tane dorse aldım, kullan dedim, garaja çok uzaktayım. Ben gidip almazsam kendi şoförlerim alır mı? Şoförlere atamak mı gerekiyor? Tam olarak burayı anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dorselerde slot ataması yok. Garaj ataması var.
A garajının 1.slotuna atanmış şoför, yine aynı slota atanmış çekiciyi kullanır. Ancak bir dorseyi A garajının geneline atayabilirsin. Bu durumda A garajında çalışan herhangi bir şoför o dorseyi alıp işe çıkabilir. O dorse A garajının ortak malıdır. Eğer almalarını istemiyorsan şahsi olarak işaretleyebilirsin. Böylece senden başka kimse kullanamaz.

Dorselerde slot ataması yok. Garaj ataması var.
A garajının 1.slotuna atanmış şoför, yine aynı slota atanmış çekiciyi kullanır. Ancak bir dorseyi A garajının geneline atayabilirsin. Bu durumda A garajında çalışan herhangi bir şoför o dorseyi alıp işe çıkabilir. O dorse A garajının ortak malıdır. Eğer almalarını istemiyorsan şahsi olarak işaretleyebilirsin. Böylece senden başka kimse kullanamaz.
Hocam kendi dorsenle teslimatı bitirdiğinde. Teslimat yerinin etrafındaki tamirhanelere dorse ile giriliyormu. Yoksa dorseyi bırakmak mı lazım. Nasıl bırakılıyor?

Hocam kendi dorsenle teslimatı bitirdiğinde. Teslimat yerinin etrafındaki tamirhanelere dorse ile giriliyormu. Yoksa dorseyi bırakmak mı lazım. Nasıl bırakılıyor?
Tamircilere kendine ait dorse ile girebilir ve onları da ayrıca tamir ettirebilirsin. Çünkü çekicinin kendisi gibi onlar da zarar görebiliyor veya aşınabiliyor.

İşin bittiyse ve o dorse türüne uygun başka bir yük taşımak istemiyorsan dorsenin ait olduğu garaja gittikten sonra dorse yöneticisine girip o listeden o dorseyi bulduktan sonra park et seçeneği ile garaja bırakabilirsin. Yine aynı garajdayken dorse yöneticisinden başka dorsesine giderek takas et seçeneği ile farklı tür dorseye de geçilebilir.

Diğer durumlarda geçici olarak dorseyi ayırmak gerekirse dorse bağlama/sökme tuşu kullanılabilir. Varsayılan olarak "T" tuşuna atanmıştır. Bu şekilde sökmek dorse ile alakanı tamamen kesmez.

Son düzenleme:
Tamircilere kendine ait dorse ile girebilir ve onları da ayrıca tamir ettirebilirsin. Çünkü çekicinin kendisi gibi onlar da zarar görebiliyor veya aşınabiliyor.

İşin bittiyse ve o dorse türüne uygun başka bir yük taşımak istemiyorsan dorsenin ait olduğu garaja gittikten sonra dorse yöneticisine girip o listeden o dorseyi bulduktan sonra park et seçeneği ile garaja bırakabilirsin. Yine aynı garajdayken dorse yöneticisinden başka dorsesine giderek takas et seçeneği ile farklı tür dorseye de geçilebilir.

Diğer durumlarda geçici olarak dorseyi ayırmak gerekirse dorse bağlama/sökme tuşu kullanılabilir. Varsayılan olarak "T" tuşuna atanmıştır. Bu şekilde sökmek dorse ile alakanı tamamen kesmez.
Teşekkürler hocam oyuna yeni başladımda. Bir tane dorse aldım hiç yük çıkmıyor ona ucuzunu aldım sürekli onu ait yükleri taşıyorum.Hangi dorsedeki yükler daha fazla para kazandırır acaba.

Teşekkürler hocam oyuna yeni başladımda. Bir tane dorse aldım hiç yük çıkmıyor ona ucuzunu aldım sürekli onu ait yükleri taşıyorum.Hangi dorsedeki yükler daha fazla para kazandırır acaba.
Her dorse her yükü taşımaz. Biraz zaman ayırıp incelemek lazım. Bazı küçük şehirlerde bazı sektörlere ait şirketler ve yükler çıkmıyor. O işverenlerin alanlarına göre bir inceleme yapıp işe yarayabilecek dorse türlerini tespit etmek lazım. Daha sonra işe yarayacak dorseyi alırsın. Bunun için bir ara bir başkasına uzun uzun açıklama yapmıştım. Bulursam paylaşayım.

Kendin incelerken şöyle yapabilirsin; iş bulma kısmından garajın bulunduğu şehirdeki tüm işlere bak. Ancak bunu yaparken harici iş, yük piyasası veya tek seferlik işi seçmeden gir. Serbest çalış kısmından girersen hem o şehirde çıkan yük türlerini görürsün hem de listede onların hangi tür dorseye yüklendiğini görebilirsin. Ondan sonra tespit ettiğin dorseleri alıp o şehirdeki garaja tayin edersin. Bu kısımdan sonra istediğin dorseyi bağlayıp yük piyasası kısmından iş bakabilirsin.

_______
Düzenleme: Bahsettiğim mesajı buldum, ekliyorum.

Yukarıda bahsettiğim gibi bulunduğun şehrin işverenleri ne veriyor diye görmek lazım. İle yaramayan dorseyi almamalısın. Mesela etrafta çiftlik ve mandıra yoksa canlı hayvan dorsesi pek işine yaramaz. Hangi yüklerin ve dorselerin daha çok kullanıldığı serbest çalış kısmında rahatlıkla görülür.

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı