Çözüldü ETS2/GTA 5 geç renderlenme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

thErenSK0

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar daha önceden GTA V'te de fark etmiştim bu sorunu ama onda bu kadar belirgin bir sorun yoktu yani koskoca bina yoktan var olmuyordu. Sorunu tam olarak anlayabilmeniz için bir video koydum sorunum tam olarak bu.
Ayarlar alabileceğim en yüksekte ölçekleme %400.
Oyunlar SSD'ye kurulu 2400/1750mb okuma yazması var.
Ekran kartımın bozuk olmasından çok korkuyorum sizce bu sorun ekran kartından mı kaynaklanıyor? Nasıl çözebilirim?
Sorunumun videosu;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilgili kişilerden yardım bekliyorum. @Recep Baltaş.
Donanımlarım imzamda yazıyor. Mobilde olanlar için;
Ekran kartı: ASUS Dual 5600XT EVO İşlemci: Ryzen 5 3600 RAM: XPG Gammix D30 3000MHz 2x8GB RAM SSD: SanDisk Ultra 3D 500GB NVMe SSD kasa: Corsair Spec Delta RGB PSU: Corsair VS650 80+ Anakart: ASUS Prime B450M-K

Çözüm
Oyun içindeki şeyler vs. geç yükleniyorsa SSD kaynaklı olabilir mi?

SSD'min değerlerini atmıştım biraz önce. Şimdi diğer SSD'me yüklüyorum bir de onda deneyeceğim.
@riseofthefallensigma @Silinen üye @maksu.
Tekrardan merhaba oyunu farklı SSD'ye yükleyip denedim sorun devam ediyor. Kullanımlar 60FPS sabitken %50 civarlarında ama sabitlemeyi kaldırınca %95+ bu halde bile sorun devam ediyor acaba benim ekran kartım mı bozuk yoksa oyun mu bozuk? Anlayamadım. 1080p %100 ölçeklemede denedim bu arada.
Dediğim gibi oyunun bu halinden rahatsız olmuyorum ama ekran kartımın bozuk olduğu şüphesi beni rahatsız ediyor ve korkutuyor.
Başka öneriniz var mıdır? VRAM'lerim mi bozuk acaba? Neden yahu neden! Neden her şey beni buluyor ben bu PC'yi alabilmek için senelerce çabaladım karşılığı bu mu? :(

@riseofthefallensigma @Silinen üye @maksu yok mudur hocalarım fikriniz? Yoksa bile bir şey yapın ki gördüğünüzü anlayayım aksi takdirde cevap bekliyor olacağım.
An itibari ile sorunun oyun kaynaklı bir sorun olduğuna inandım gibi bir şey uzun videoları inceledim.
Bakın mesela şurada;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Direksiyonun hizasında ekranın ortasına bakın rüzgar gülü bir anda var oluyor (zaman ayarlı)
Ya da şurada;

Sağ tarafta uzağa doğru bakın mesela bir anda ağaçlar var oluyor. (zaman ayarlı)
Adam bu videoyu çekerken 1070 kullanıyormuş ayrıca.
Yanılıyor muyum? Oyun kaynaklı bir sorun gibi yine de fikirlerinizi belirtebilirsiniz.
@SON İ3 BÜKÜCÜ
Oyun içindeki şeyler vs. geç yükleniyorsa SSD kaynaklı olabilir mi?

SSD'min değerlerini atmıştım biraz önce. Şimdi diğer SSD'me yüklüyorum bir de onda deneyeceğim.
@riseofthefallensigma @Silinen üye @maksu.
Tekrardan merhaba oyunu farklı SSD'ye yükleyip denedim sorun devam ediyor. Kullanımlar 60FPS sabitken %50 civarlarında ama sabitlemeyi kaldırınca %95+ bu halde bile sorun devam ediyor acaba benim ekran kartım mı bozuk yoksa oyun mu bozuk? Anlayamadım. 1080p %100 ölçeklemede denedim bu arada.
Dediğim gibi oyunun bu halinden rahatsız olmuyorum ama ekran kartımın bozuk olduğu şüphesi beni rahatsız ediyor ve korkutuyor.
Başka öneriniz var mıdır? VRAM'lerim mi bozuk acaba? Neden yahu neden! Neden her şey beni buluyor ben bu PC'yi alabilmek için senelerce çabaladım karşılığı bu mu? :(

@riseofthefallensigma @Silinen üye @maksu yok mudur hocalarım fikriniz? Yoksa bile bir şey yapın ki gördüğünüzü anlayayım aksi takdirde cevap bekliyor olacağım.
An itibari ile sorunun oyun kaynaklı bir sorun olduğuna inandım gibi bir şey uzun videoları inceledim.
Bakın mesela şurada;

Direksiyonun hizasında ekranın ortasına bakın rüzgar gülü bir anda var oluyor (zaman ayarlı)
Ya da şurada;

Sağ tarafta uzağa doğru bakın mesela bir anda ağaçlar var oluyor. (zaman ayarlı)
Adam bu videoyu çekerken 1070 kullanıyormuş ayrıca.
Yanılıyor muyum? Oyun kaynaklı bir sorun gibi yine de fikirlerinizi belirtebilirsiniz.
@SON İ3 BÜKÜCÜ

Çözüm
Ekran kartı ile alakalı bir sorun söz konusu değildir, iç donanım ile alakalı bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. SSD ile alakalı olabilir.

Ekran kartı ile alakalı bir sorun söz konusu değildir, iç donanım ile alakalı bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. SSD ile alakalı olabilir.

Son mesajıma bakar mısınız? Farklı SSD ile denedim ayrıca o videolara bakarsak oyun kaynaklı bir sorun gibi duruyor. Sizce öyle mi?

Başka kişilerde de olduğuna göre sizde sorun yok demektir.
Böyle sorunların genelde sebebi SSD/HDD oluyor. Sizin depolamanızda sorun olmadığına göre korkmanıza, endişelenmenize gerek yok.
Eğer VRAM'i kontrol etmek istiyorsanız. OCCT ile yapabilirsiniz. (Bence gerek yok.)

Başka kişilerde de olduğuna göre sizde sorun yok demektir.
Böyle sorunların genelde sebebi SSD/HDD oluyor. Sizin depolamanızda sorun olmadığına göre korkmanıza, endişelenmenize gerek yok.
Eğer VRAM'i kontrol etmek istiyorsanız. OCCT ile yapabilirsiniz. (Bence gerek yok.)

Test ettiğim her iki diskinde sağlığı %100 birisi M.2 birisi SATA SSD.
OCCT'den hangi testi yapacağım? Bir yapayım zarar gelmez denemekten.

Açık dünyası büyük olan GTA, ETS gibi oyunlarda herkeste geç render olur hocam. Özellikle GTA'da bu durum çok oluyor, ETS'de olması da gayet normal. Bir sıkıntı yok yani.

Anladım hocam ama şimdi daha büyük bir sorunumuz var VRAM'ler çok ısınıyor.
@maksu FurMark'ta %50 fan hızında bile 84 derece oluyor VRAM'lerim.

Geri
Yukarı