ETS2 TruckersMP'de FPS düşmesi ve takılmalar oluyor

İşletim sistemi
Windows 11

Gwinr0

Decapat
Daha fazla  
RAM
32 GB
Ekran kartı
RTX 3050 Ti (Mobil) 4 GB
İşlemci
i7 11800H
Normal Single oynarken en yüksek ayarlarda 150 FPS civarı takılıyor FPS ama Truckers MP geçtiğimde 100'lere düşüyor. Tamam, bunda sıkıntı yok ama minik droplar oluyor ve can sıkıyorlar. FPS droplar olurken FPS değişiminde bir anlık düşüş olmuyor, arada bir anda 6-1 FPS gibi değerlere düşüyor. Değişik bir şey, yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
4 GB VRAM o kadar tırın fiziğine yetmiyordur.

Hocam pek düzeltilebilecek bir şey değil. Maalesef oyunun optimizasyonu rezalet. Şu sistemle Single oynarken 150 FPS almanız da rezalet. Truckers MP daha da beter maalesef. Onda optimizasyon hiç yok dolayısıyla bu droplar normal.

Hocam pek düzeltilebilecek bir şey değil. Maalesef oyunun optimizasyonu rezalet. Şu sistemle Single oynarken 150 FPS almanız da rezalet. Truckers MP daha da beter maalesef. Onda optimizasyon hiç yok dolayısıyla bu droplar normal.
TruckersMP online bir oyun olduğu için gayet normal FPS düşüşleri. Normal oyun için ise ultra ayarlarda 150 alması normal.

Truckers MP Online bir oyun olduğu için gayet normal FPS düşüşleri. Normal oyun için ise Ultra ayarlarda 150 alması normal.
Aslında bakarsan değil. Kaç sene öncesinde çıkmış bir oyunun Ultra ayarlarının VRAM düşük dahi olsa bu sistemi etkilememesi lazım. Ben milattan kalmış PC ile orta-yüksek ayarlarda 80 FPS görüyordum. Sistem farkına rağmen FPS farkının az olması oyunun optimizasyonunun rezaletliğini gösterir.

Aslında bakarsan değil. Kaç sene öncesinde çıkmış bir oyunun Ultra ayarlarının VRAM düşük dahi olsa bu sistemi etkilememesi lazım. Ben milattan kalmış PC ile orta-yüksek ayarlarda 80 FPS görüyordum. Sistem farkına rağmen FPS farkının az olması oyunun optimizasyonunun rezaletliğini gösterir.
Hocam oyun 2012'de mi ne çıktı ama kaç kere grafik yamaları eklendi kaç kere güncelleme aldı. Oyunun her yeni çıkan DLC'si bambaşka grafiklere sahip. Yani oyunu her sene yeni çıkmış gibi düşünebilirsiniz tarihlere aldanmayın.

Geri
Yukarı