ETS2 ve ATS için direksiyon seti önerisi

Alperen YUMAK

Picopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Başlıkta dediğim gibi ETS2 ve ATS için direksiyon seti arıyorum.

ETS2 ve ATS'yi sürekli oynadığım için bana tırlara göre bir direksiyon seti lazım.

Benim için direksiyonun şekli, kalınlığı, kaplaması, malzemesi, tuş sayısı ve ffb'i önemli (ffb aşırı gerçekçi ve aşırı sert olmayacak yani ikisi de ortaya yakın olsun benim için yeter 😅).

Aslında G29 almayı düşünüyorum çünkü şeklini, kalınlığını ve kaplamasını beğeniyorum ayrıca PS5/PS4 desteği bile var.
(G29 aslında yarış için ama kaplaması, tuş sayısı, dayanıklılığı, vitesi ve fiyatı çok güzel yani tır sürmek için bence iyi diye düşünüyorum.)

Ama "G29 ses çıkartıyor" diyenler var. Söylenenlere göre ffb'i azalttığımızda ses sorunu gidiyormuş. Üstelik ben zaten ETS2 ve ATS'de hep müzik dinlerim yani hiç ses sorunu yaşamam bence. 😌

Bu arada Thrustmaster almayı düşünmüyorum çünkü tamamen yarış için tasarlanmış ve pahalı.

Arada sırada dirt rally, gran turismo, forza horizon 4/5 gibi oyunlar da oynayabilirim. Yani alacağım direksiyon seti, o oyunları desteklemeli ve sorunsuz oynatmalı. Ve g29 o oyunları destekliyor.

G29'un driver'ı çok iyi gibi geldi bana çünkü kullanımı basit ve kolay ayarlanabilir.

Bütçem 11.000 - 12.500 civarı ve geçmişte yaşadığım bir sorun nedeniyle asla 2. El ürün alamam.

Ve söylemek isterim ki ben ETS2 ve ATS'den asla sıkılmam yani hep girerim hep de oynarım. Bu yüzden alacağım direksiyon setini asla kaldırmam.

Yani benim fikrim G29'da arkadaşlar.
Sizin bir öneriniz varsa yazar mısınız?

Yanıtınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
G29 ile oynamıştım çok zevkliydi forcefeedback özelliği efsane çalışıyor. Fakat Full dişli sistemi olduğu için yarış oyunlarında vb dişliği kırabilirsiniz.

hayır, ets2 ile gayet eğlenceliydi ayarları basitti fakat yarış oyunlarında dişli kırması yaşanabiliyor ve ayarları zor. yarış oyunu oynayacaksan thrustmaster t300rs önerebilirim
Kararımı verdim ve sıfır G29 ve shifter aldım. ETS2 ve ATS için çok eğlenceli ve zevkli bir direksiyon seti. Evet forza,dirt 2.0 ve asetto'da biraz sıkıntılı ama yinede çok memnunum hiç gecikmesi yok. Üstelik driver'ı sıkıntısız. Yardımınız için teşekkürler.

Kararımı verdim ve sıfır G29 ve shifter aldım. ETS 2 ve ATS için çok eğlenceli ve zevkli bir direksiyon seti. Evet Forza, Dirt 2.0 ve Asetto'da biraz sıkıntılı ama yine de çok memnunum hiç gecikmesi yok. Üstelik Driver'ı sıkıntısız. Yardımınız için teşekkürler.

Hayırlı olsun, iyi oyunlar. Eğer sonradan satmak istersen fiyatın yükselmesini bekle ben 3kya alıp 7kya satmıştım.

Geri
Yukarı