EU 4'teki durum nasıl?

Kutty

Hectopat
Daha fazla  
EU4 DLC'siz Osmanlı oynuyorum, oyunu çok bilmiyorum o yüzden şu anki yıla göre iyi miyim kötü müyüm anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• eu-min.png
    eu-min.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 34
  • ae-min.png
    ae-min.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 40
  • tech-min.png
    tech-min.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 33
Oyunu bilmeyen biri için iyi. Doğuya doğru gidebilirsin, Persia ve Basra Ticari bölgeleri senin için önemli. İskenderiyye'de yayılmaya devam ederken İtalya'yı ihmal etme. İtalya ekonomik olarak seni bayağı öne atacaktır. Kuzeye doğru da genişle Polonya ya da Rusya fazla güçlenmeden belini kır.

Oyunu bilmeyen biri için iyi. Doğuya doğru gidebilirsin, persia ve basra ticari bölgeleri senin için önemli. İskenderiyye'de yayılmaya devam ederken İtalya'yı ihmal etme. İtalya ekonomik olarak seni bayağı öne atacaktır. Kuzeye doğru da genişle Polonya'ya da Rusya fazla güçlenmeden belini kır.

Çok fazla savaştığım için hem AE çok fazla hem de admin puani kasamıyorum eyalet corelamaktan. Sizce yine de savaşmaya devam edeyim mi?

Çok fazla savaştığım için hem AE çok fazla hem de admin puani kasamıyorum eyalet corelamaktan. Sizce yine de savaşmaya devam edeyim mi?
3 level advisor alabilirsin. Yıllarda oturup durmaktansa admin teknolojide geri kal çok sorun olmaz. AE sorununu bir doğu bir batı savaşarak çözebilirsin ki zaten aşırı yüksek bir AE yok ortada. Yüksek olsa bile sorun olacağını sanmıyorum bir yerden sonra Osmanlı için AE sadece bir sayıdan ibaret oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı