EU IV multiplayer kötü mü?

Bilişsel Hack

Hectopat
Makaleler
26
Daha fazla  
EU IV ve DLC'leri için 158 TL harcadım.
Amacım multiplayer ile arkadaşlarla oynamaktı. Ama başka bir forumda şu tarz yorumlar gördüm:

"EU IV multiplayer çok iyi değil. Oyun çok kasıyor. Bir zaman sonra oynanmaz oluyor." vs.

Ben şimdi oyunu boşuna mı aldım?
Tek amacım multiplayer değil tabi ki ama ben biraz da multiplayer için almıştım.

Amacım multiplayer ile arkadaşlarla oynamaktı. Ama başka bir forumda şu tarz yorumlar gördüm:

"EU IV multiplayer çok iyi değil. Oyun çok kasıyor. Bir zaman sonra oynanmaz oluyor." vs.

Tek amacım multiplayer değil tabi ki ama ben biraz da multiplayer için almıştım.
Oyunun optimizasyonu rezalet . İyi bir işlemcinin bile olsa kalabilir. Ama oyun güzel o konuda üzülmenize gerek yok :D

Oynanmaz değil fakat oyun ilerledikçe daha çok kasma problemi oluyor. Mesela max 200 yıl falan ilerlersiniz sonra acayip kasmaya başlıyor. Ek olarak tek oyunculudaki gibi akıcı ilerlemiyor. Herkesin en iyi sistemi, en iyi interneti olsa bile problem olabiliyor.
Oyunu da boşa almadınız bence. Tek oyunculu baya eğlenceli.

Şu Paradox oyunlarının optimizasyon sorunu olmasa her birine binlerce saat verirdim. İşin garip tarafı düzeltmek için hiçbir şey de yapmıyorlar. Yeni oyun gelirse anca artık.

Tek amacım multiplayer değil tabii ki ama ben biraz da multiplayer için almıştım.

Oyunu aktif olarak oynayan biriyim. GTX 1650 ekran kartı ve i310100F işlemcim var ama oyun 3X hızda bile 50-60 FPS oluyor. 3X'ten yukarı bir hıza zaten alamıyoruz çünkü aldığımız zaman direk 1X'e çekiyor hızı. Optimizasyonu gerçekten kötü Online'da.

Çok sıkıntı yaşatacağını düşünmüyorum, Arkadaş grubunuzuz 64 veyahut daha fazla kişi değilse hele ki hiç sıkıntı çıkarmaz. Evet illaki küçük kasmalar yaşayacaksınız fakat oyunu oynamanıza engel teşkil etmiyor.

Valla GT920mx ve i5-7200u var bende tek oynarken sıkıntı yok ama online oynarken bir yerden sonra oyun bende oynanmayacak kadar kasmaya başlıyor.

Geri
Yukarı