EU4 işgal edilen tüm topraklar alınıyor mu?

nefti

Kilopat
Makaleler
4
EU4'da Memlükler ve Akkoyunluların tüm topraklarını ele geçirdim. Fakat barış imzaladığımda tüm toprakları alamıyorum. Hepsini almamın bir yolu var mı?

Admin Eff. arttıkça toprakların costu düşüyor. Bu da ancak abs. çağında mümkün oluyor. Bazı etkenler var düşüren costları ama her zaman karşılaşamayabilirsin.

Bir sorum daha olacak. 8K piyade askerlerimi 8 ayrı gemiye 1K olacak şekilde bindirdim. Girit adasını almak istiyorum ama gemiyi oraya yönlendirdiğimde gemi sesi geliyor ama oraya gitmiyorlar. Bunun sebebi nedir acaba?

Aggresive Expansion'dan patlamak istemiyorsan zaten almazsın. Absolutism çağını bekle ve istifle, ülkenin sınırlarının büyümesi genelde 1700'den sonra hızlanır.
Bir sorum daha olacak. 8K piyade askerlerimi 8 ayrı gemiye 1K olacak şekilde bindirdim. Girit adasını almak istiyorum ama gemiyi oraya yönlendirdiğimde gemi sesi geliyor ama oraya gitmiyorlar. Bunun sebebi nedir acaba?
8 tane transport gemisini birleştirip gemiye bindir sonrasında gemilerini Girit Adası'nın yanına getirerek ordunu seçip, adanın üzerine sağ tıkla. Şunları unutma! Ordun, çıkartma yaparken Attrition'dan dolayı azalacaktır ve -2 çıkartma penaltısı yer, o yüzden kalabalık bir ordu çıkartmaya çalış. Çıkartma yapacağın Ada'da asker varsa tabii. Girit Adası'nın sahibi büyük ihtimal Venedik'tir ve oyunun başında Akdeniz'deki en sağlam donanmalardan birine sahip o yüzden transport gemilerini yalnız gönderme ordun batar... Galley yani kalyonlarla destekle donanmanı.

Son düzenleme:
Birde sakın Holy Roman Empire'den çok fazla toprak almaya çalışma Avrupa (Almanya devletleri) sana karşı koalisyon oluşturur Osmanlı'yla oynasan bile oyunun sonuna kadar toparlayamazsın kendini

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı